Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Захранващ трансформатор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Я си огледай хубавичко връзките на операционния ,нещо има гнило там ,не може при +30В на инвертиращия вход и маса на неинвертиращия ,да имаш +13 (насищане )на изхода в +. Или нещо влиза в тригерен режим . Най добре увеличи R15 на 1-2 М ома и C7 на 1микро ,вместо 741 тури 081 ,или 5534 ,ще ги опукаш тези ОУ със тези 39 волта на входа ! Виж си още веднъж монтажа на операционния ,там пишеш ,че има късо 3-4-5 вярно ли е ,при спряно захранване ли го мериш ,на 200 ома обхват ,ако да -там търси причината !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 23:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш още 5-6 повреди и си готов Very Happy
Остави лампата и двете съпр. по 27 ома, докато оправиш постояннотоковия режим.
Измери R5 и R11. Смени Т1, Т11, 741 и докладвай пак какви напрежения си измерил?
R22 трябва да е изгоряло, но ако не е изгоряло , ще трябва да смениш и Т12.
R24 не пуши ли с тези 80V върху него?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VeliZaR4o_91
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2008
Мнения: 88
Местожителство: гр.Костинброд

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2009 19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

купих си одеве двата крайни дето са на снимката (TIP142 и TIP147) щото са по-евтини и сложих тях смених и Т1 въпреки че старото даваше еднакви показания с новото...смених и всички диоди въпреки че и те показваха еднакви данни със новите...пуснах схемата през резисторите вместо предпазители заедно с лампата на първичната на трафа...всички съпротивления мерих и неса изгорели само операцьонен неможах да намеря че на колоните нямаше а неми се ходеше да обикалям...и така пак нищо не е като хората...на краините на Т12 дава на К,Б,Е -10 волта а на Т11 само на колектора дава 5 волта на базата и емитера пак е -10 волта а на операционния дето е в момента на краче 4 дава -9 волта...а на Т6 колектора му е 4 волта а базата и емитера по -10волта...нз аз с тези съпротивления...след F1 e 4 волта а след F2 е -10 волта...като казвам F имам в предвид на мястото на F...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Авг 2005
Мнения: 761

МнениеПуснато на: Вто Юли 21, 2009 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от мен!Велизарчо,както си тръгнал няма да стане Very Happy ,ремонта на едно стъпало е доста трудоемка работа за която нямаш достатъчно знания,така че според мен шансът ти е да пуснеш схемата която тръгва от раз с действително здрави компоненти,и не през резистори,а задължително с лампа в първичната.Така че сваляш транзисторите един по един,мерене и така включително и резисторите-и нов интеграл.Хубаво е както каза някой да качиш една снимка на платката(елементи и писти),за да можем да сме ти по-полезни,иначе само с приказки.......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 22, 2009 1:30    Заглавие: Отговорете с цитат

VeliZaR4o_91 написа:
нз аз с тези съпротивления...след F1 e 4 волта а след F2 е -10 волта
Tова че напреженията са ниски, показва че все още имаш дефектни елементи в схемата. След като ги смениш, напреженията ще се вдигнат. Тока на покой е 90mA, а в момента имаш 1300mA от + и 1100mA от - .
VeliZaR4o_91 написа:
на Т6 колектора му е 4 волта а базата и емитера по -10волта
Не може на колектора нa T6 да има +4V, а на емитера -10V, виж да не си го обърнал. Пиши точно, щото ако на емитера е +4, a на базата -10, значи е свирнал и ще трябва да го смениш. Провери и Т9. След последната смяна на изхода има -10, вместо +39, което е добре Very Happy. Напиши пак всички напрежения, за да се ориентираме къде са дефектните елементи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals