| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Чет Юли 30, 2009 14:39 Заглавие: |
|
|
Да така е Сега забелязах, че е дадено топлинно съпротивление на прехода:
THERMAL DATA
o
R Thermal Resistance Junction-case Max 1.4 C/W
thj-case
Което по груби сметки прави към 60 вата разсейвана мощност при температура на прехода 125 градуса и околна температура 40 градуса.
Значи е възможно аз досега не съм се замислял, но обикновено доста се презапасявам и не съм го мислил като вариант.
ПП:Дам вместо да разделя аз съм умножил : ) Благодаря за корекцията. _________________ Постулат на Хорнер за петте удара:
"Опитът е право пропорционален на потрошеното оборудване."
Последната промяна е направена от the_bull на Чет Юли 30, 2009 15:13; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Чет Юли 30, 2009 14:42 Заглавие: |
|
|
Грешни са ти сметките.
120*1.4 + 40 = 208 градуса
Правилното е:
(125-40)/1.4=60 вата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalinskiaaa Активен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2005 Мнения: 55 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Юли 30, 2009 18:17 Заглавие: |
|
|
| Направи exella от bgaudioclub.org и няма да съжаляваш. С тези транзистори няма да имаш никакъв проблем с тази схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gueswhoaz Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 603 Местожителство: По света и у нас
|
Пуснато на: Чет Юли 30, 2009 18:48 Заглавие: |
|
|
| @kalinskiaaa Moже ли линк? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fortech Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007 Мнения: 140
|
Пуснато на: Чет Юли 30, 2009 21:54 Заглавие: |
|
|
В началото не дадох линк към форума , където намерих схемата и платката , тъй като смятах , че е некоректно спрямо този форум.След като видях , че това не е необичайно, ето го , може да е полезен и на други хора.Чети още от първа страница - проследява се цялата история на усилвателя .
Успех !
http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=564&postdays=0&postorder=asc&start=0 _________________ Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|