 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 02, 2009 14:52 Заглавие: |
|
|
Най- тАпашкия вариант: биметално реле, съвместно с контактор /с "обратна" логика/... Т-релето се отваря при достигната /някаква/ температура, контактора се изключва, и нормално-затворен контакт от същия, затваря веригата на бобината на основния контактор, който захранва вентилатора.
А, управление по време!... нехорошая идея!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
LZVQ Опитен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2004 Мнения: 174 Местожителство: Белоградчик
|
Пуснато на: Нед Авг 02, 2009 21:37 Заглавие: |
|
|
Биметална пластина е добро решение , но дали ще има нужната чувствителност?
Термореле е неподходящо защото има няколко източника на топлина.
Охлаждане от вентилатор през 5-6 даже 10 минути за по една минута ще е достатъчно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Пон Авг 03, 2009 1:10 Заглавие: идея |
|
|
Термореле от някоя кафе машина или нещо подобно.По такъв начин съм направил регулируемия си токоизправител.Термореле за 63 градуса поставено на определено място в кутията-определено опитно предпазва трафа и регулиращи транзистори при претоварване измервайки температурата в кутията. _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|