Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

проблем с алтернатор от полски фиат не работи.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пет Авг 07, 2009 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Чей, че па се направихте на мъже, а човекът ще съсипе и новия алтернатор.

При ФинЯдовете има много важен нюанс по отношение на двигателя, ангренажната верига и алтернатора.

Значи, капакът на ангренажната верига се протрива при износване на веригата. Става една маааалка цепнатина. С времето, голяма. От там започва да хвърля масло, ама само при работещ двигател. Маслото отива директно на намотките на статора. Те са топли, когато алтернаторът работи. Маслото също е топло. Една перфектна комбинация за измиване на лаковата изолация на проводника. Описаният дефект в началото е типичен пример за късо в статора. Естествено, ако се погледне с осцилоскоп може да се каже още по-конкретно, но в дадения случай и това е достатъчно. След смяна на диодите вече сме осигурили окончателно късо, но това е друга тема.

Значи, пренавиване е абсурдно. Статори се продават. Ако искаш, имам един ладов за подаряване със се диодите. Състояние ... само той си знае, но признаци на оливано и пушило не видях. Драсни ЛС с данните ако ти се плаща един Еконт към'то 2 кила.
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bryanokoner
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 13
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 2:56    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP Ако намаш нищо напротив диодите се сменят всичките защото има вероятност някой от старите оставени диоди да пробие и цялата работа отива на вятъра.Това ти го казвам от личен опит а съм го слушал и от майсори които точно с това се занимават.Казал съм по горе че самия мултицет неможе да мери диоди и съм си купил нов точно заради това.Другото е че преди да го купя Пробвах тея диоди с акумулатора с лампа и разбрах че са еднакви така че като не знаеш несе заяждай.
Oтносно статора здрав е измерил съм го няма пробив.Нито следи от масло.Няма да го строша спокойно Просто човека иска да се покаже че знае повече свикнал съм с такива като него.Тея диоди съм ги взел от магазин но номерата им са изтрити от подмятане а отгоре на това и жена продаваше не разбира нормлно е .
_________________
Утрото е по мъдро от вечерта.Доказано!!!!!!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 8:48    Заглавие: Отговорете с цитат

bryanokoner написа:
Просто човека иска да се покаже че знае повече свикнал съм с такива като него. .

Не може да си свикнал защото такива като него не се срещат чак толкова много в България.Със сигурност нямаш и такива познати защото биха ти обяснили че със ВСЕКИ мултицет могат да се премерят едни кирливи диоди.Айде малко всеки да си знае занаята и да не дава оценки за хора които със сигурност са на светлинни години по напред от разни хора които си нямат елементарна представа от полупроводникова техника.
Аз се чудя тази тема каво прави въобще тук.
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bryanokoner
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 13
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 9:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ти кажа,че точно с първия уред едни дигитални ампер клеши не може да измериш диода първо защото секциите за измерване са доста оскъдни, точно на тея ампер клещи освен амперметъра другото е под всякаква критика.Знам че може с най кирливия само дето на него си има деление за диоди и са с по20 и кусур секции а клещите имат само 8.Да виждаш разликата.
_________________
Утрото е по мъдро от вечерта.Доказано!!!!!!!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Майс*оре, който и да си, Няма такъв правилник да се сменят всички диоди в динамото, щото имало "вероятност някой от старите оставени диоди да пробие".... За да няма такава вероятност диодите всеки поотделно може предварително да се натовари с допустим ток и обратно напрежение и ти гарантирам, че издържалия изпитанията диод не е по-малко сигурен от закупения чисто нов от магазина...
Че вече се продават за смяна цели плочки диоди- отделен въпрос...
Как така електротехник няма мултицет, с който да може да измери p-n преход Question
Това пък:
Цитат:
Пробвах тея диоди с акумулатора с лампа и разбрах че са еднакви така че като не знаеш несе заяждай

не подлежи на коментар Rolling Eyes Razz
Па като ще сменяме всичко наред що ли се мъчим с гръмотевичните техники - направо ново шаси , нов телевизор и т.н и т.н... Twisted Evil
Смени и статора, и той е видял зор от късото в диодите , може и той да не е надежден Razz Него пък как ли си го измерил? Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 9:38    Заглавие: Отговорете с цитат

То не беше профилактична смяна,то не бяха уреди дето не мерят диоди,то не бяха калековци...А и е хубаво човек да остави на останалите да преценят до къде му се простират способностите.Катинар.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals