Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Тахогенератор за оборотите на пералня
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Minkov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Авг 2005
Мнения: 216
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 21:11    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Че кой е казал ,че пералнята има проблем с тахото ....

Абе не е казал, ама не му се пере на ръка, то е ясно Laughing.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007
Мнения: 1111

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Тахото и пералнята засега нямат нищо общо. Тахото вече си работи, където трябваше...

А за пералнята-ето цялата история и ако искате-смейте се...
Купих я преди три години и малко... Нова, лъскава(и най-ефтината от "фенси" моделите). Докараха ми я в къщи, инсталираха я-ОК, не споря, че някой ще свали 4 болта и ще закачи един маркуч вместо мен, особено ако "влиза в цената и гаранцията".
И като горд собственик на нова пералня, веднага я включих. И след час и 45 минути усмивката ми се стопи-дрехите мокри и мига "грешка"! Гледам в книжката-нeзатворена врата. Гледам-взела си праха, дрехите изпрани. Айде стига де! Как пък пра с незатворена врата?!Включих центрофугата и готово. Изобщо не установи, че вратата не е затворена. Ново пет! Но ме човъркаше какво стана. Пуснах още два парцала да извърти и последните 20 минути проведох в банята до нея(но не последните за мен, както ще стане ясно по-късно). И какво става-центрофугата се включи, след това ляво-дясно, както си му е реда. Светна и лампичката "готово". И тъкмо да посегна да вадя "прането"... "тссст", "тссст"..... 14 пъти-пусна пак вода на импулси, след което светна познатата грешка.
Звъня аз в магазина, идва на другия ден майстор. Обяснявам, той върти телефон до шефа си и казва-"ясно, трябва да ти се смени ключалката". При което не се сдържах и попитах защо това управление прави проверка за отворена врата при вече завършила програма и дали като си вадя прането това за нея е "грешка-отворена врата", и как тъй казва, че е готово, а не е... Накрая съвсем сдържано попитах дали заради явно скапаната електроника ще смени цялата пералня или ще донесе нова електроника. При което той зяпна, започна да върти пак куп телефони, от разговора чух само, че "явно човекът е в час и очевидно е прав". След три месеца се сдобих с ново управление, гаранцията ми беше продължена с толкова, а аз проведох над 20 часа в банята... не само да дебна кога ще завърши, за да си извадя дрехите сухи, а и за да направя времева графика на всяка операция, която върши всяка една от програмите. Идеята ми беше ако пак се случи същото, да изхвърля старата електроника и да си вградя моя. Няма да споменавам, че банята и тоалетната са в едно помещение и изобщо колко е емоционално пълноценно пребиваването там...
В крайна сметка искам да знам кой е производителят, защото всичко по нея е пластмасово и не ми се изхвърля още. Дори котлен камък не е хванала като хората все още! За да не се изкушат някои от колегите да ме посъветват да си присадя друга помпа, за моженето-може, но ще е само в краен случай.
И понеже вече помпата бръмчи на излитане, ако совалката все още няма пералня, давам тая за там! Very Happy
Що се отнася до мен, темата приключи и може да й се сложи катинар. Ако някой знае аналога, нека ми пише на "лични", а аз ще се постарая да бъде обявен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
росен попов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Дек 2007
Мнения: 136
Местожителство: кюстендил

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 13:56    Заглавие: Отговорете с цитат

пералната по скоро е neo ,дори има и zanusi което в момента е впродажба. търси документация за neo с три бутона
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007
Мнения: 1111

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Изглежда е "Нео". Намерих няколко подобни. Дизайнът е същият, само има разлики в броя на бутоните или селекторите. Дори лепенката долу вляво "Caution..." e 1:1 с моята.
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals