| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Нед Авг 23, 2009 2:03 Заглавие: |
|
|
Знам за таймера, че има особености. За постигане на точно 50% имаше особености в схемата. Дали 1кhz ще ми върши идеална работа и дали 50% коефициент ще ми е оптимално решение? Посъветвай ме каква честота да модулирам и колко % коефициент да използвам, спрямо твоя личен опит, защото не знам на кои детаили да наблегна.
Благодаря ти за помоща. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 23, 2009 20:28 Заглавие: |
|
|
За какво разстояние си се нацелил?
Да се не окаже, че само си приказваме вече на две страници? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 23, 2009 21:47 Заглавие: |
|
|
| Сигурно ми се спи и не съм разбрал нещо, ма все пак схемата на МК според мен ти дава точно каквото искаш.Сигнал ,когато имаш препятствие и липса , когато нямаш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Нед Авг 23, 2009 22:10 Заглавие: |
|
|
RC, Около половин метър.Може и по малко.Каква е зависимостта?
vladimir_ki4ev,Пробвах е но не е толкова съвършенна ,Бая играчка иска по нея.А и има и още един сигнал непрекъснат който трябва да се разкара.Абе общо взето може и да става,но не е идеалният вариант  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 23, 2009 22:38 Заглавие: |
|
|
За подобно разстояние не трябва да имаш никакъв проблем
Още повече, че на практика няма да имаш пренос на данни, а трябва на изхода да получиш що годе постоянна честота която да обработиш за да получиш каквото ти трябва.
Носещата ("първия" таймер) според това какъв е примника. Ако е 1738 - желателно е да е близка до 38kHz. Коефициента на запълване не е толова важен в случая. 30-40% е напълно добре.
Модулирането на тази носеща (втория таймер) с 1 kHz също става за този случай.
Нищо не ти пречи да поставиш и по едно донастройващо тримерче последователно на резистора задаващ честотата на таймера/ите.
На твое място до сега да съм си направил експериментите, а не само симулации
И остава да си решиш въпроса с "приемната" част.
П.П. И не се отговаря с този бутон. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kukata Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2005 Мнения: 100 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Пон Авг 24, 2009 18:08 Заглавие: |
|
|
Просто нямам толкова време.В най скоро ще направя и тестова схема.
рез 1-510 ома
рез 2-1550 ома
а С 10 нано.
On time (t1) is 0.0000143 seconds.
Off time (t2) is 0.0000107 seconds.
Duty cycle is 57.1%.
Frequency is 40000 Hz.
Е не е 30-40 процента но се надявам да стане./Ще използвам приемник на 40 хз - да уточня/ Надявам се да стане.Ще пробвам и ще пиша най скоро. А и тия 30 -40 процента не знам как да ги раздвижа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|