 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 31, 2009 0:55 Заглавие: |
|
|
| yani kokas написа: | | и по разликата между двете измерени честоти |
Абе и точно така не е
Измерването без включен елемент е, за да се калибрира уреда, един вид, т.е. да се открият паразитните капацитети (ако примерно мерим капацитет)
Само по разликата между двете стойности не може да се определи абсолютната стойност на измерваният елемент. Трябва и референтен елемент - кондензатор с известен капацитет и МНОГО висока точност и темп стабилност (доколкото съм мяркал ползват 0.5% кондензатори, обикновено от 1000 пико фарада), същото и за референтната индуктивност.
Ей сега отворих моята LC джаджа, вътре има кондензатор на WIMA, доста е едър за капацитета си. Не отбирам много от материалознание и не зная какъв е точно, но знам че е специално подбран. Същото и за бобината. Има и два тримера вътре, запечатани с капка силикон (или лепило, или каквото е там). Референтна е и честотата която се подава, ама това се подразбира, свикнали сме вече че кварцовете са по 10 стотинки и са идеално точни  _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|