 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
glizan Опитен потребител

Регистриран на: 02 Мар 2007 Мнения: 113 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 31, 2009 17:40 Заглавие: |
|
|
Значи направих го. Стабилизатора грее мега яко въпреки, че съм сложил радиаторче. Май трябваше по-голямо ама аре.. се ще устиска 5 мин. Охлаждането на светодиода също работи.
снимка 1
снимка 1
снимка 1
Благодаря за помощта.
П.П. Искам да питам как да си направя някакво стабилизирано напрежение но ще отворя нова тема след малко.  _________________ Начинаещ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Авг 31, 2009 19:09 Заглавие: |
|
|
| Тоя радиатор така както си го омотал с тези проводници и това тиксо и както си го сложил в кутията и то легнал, много малка ефективност ще има. За да отвежда добре топлината трябва да има свободно обтичане от въздуха около него и непосредствено до него да няма нищо, защото отдава топлина и чрез излъчване. Затова трябва ребрата да са вертикално и под и над тях да има свободно място за циркулация на въздуха. И ако е възможно извън кутията. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|