| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
xpucto_kz Нов потребител


Регистриран на: 04 Юли 2008 Мнения: 27
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 18:23 Заглавие: Търся радиоуправление |
|
|
Здравейте,
търся радиодистанционно управление ,за около 500-600м пряка видимост , с 2независими канала като изходите да са релета. Идеята е да се пуска и спира дистанционно помпа , която пълни резервоар за вода в който има монтирани датчици за долно и горно ниво.Датчиците са контактен тип.
Като предавателя , който ще е монтиран на резервоара трябва да се захранва от батерия(акумулатор) понеже няма електрическо захранване.
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 18:58 Заглавие: |
|
|
| Не съм виждал такива дистанционни.Но дори и да има те ще са доста скъпи.Мисля че с кабел ще е по изгодно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 19:50 Заглавие: |
|
|
Щом има датчици за какво е дистанционно управление те ще си изпълняват функцията. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
xpucto_kz Нов потребител


Регистриран на: 04 Юли 2008 Мнения: 27
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 20:24 Заглавие: |
|
|
Искам да е с дистанционно управление понеже кабели много трудно биха се положили заради терена където е резервоара , също и където е резервоара няма захранване затова ще трябва предавателя да работи с напрежение от акумулатор.Ето и принципна ситуация.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 20:48 Заглавие: |
|
|
Разбрах...искаш сигналите от датчиците да управляват помпата.Това става най-добре с кабел.Ако е с дистанционно като се изтощи акумолатора....то резервоара може и да прелее... 
Последната промяна е направена от lz1wvm на Вто Сеп 08, 2009 20:49; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 20:48 Заглавие: |
|
|
Това че няма напрежение горе е ясно.Ама пак си мисля за надежноста на системата,посредством един UTP кабел си осигуряваш едно много добро съотношение цена/надежност като можеш да следиш не две а много повече параметри,без акомулатори и други джвъчки .Стига да си намериш помпа способна да напълни резервоар отстоящ на такова разстояние.Успех _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
k810 Опитен потребител

Регистриран на: 25 Юли 2008 Мнения: 1687 Местожителство: Несебър
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 22:07 Заглавие: Re: Търся радиоуправление |
|
|
| Доработка на PMR радиостанцийка -покрива разстоянието и цената е ниска. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 22:18 Заглавие: |
|
|
Хм що ми се струва че ще трябват 4 броя такива плюс два интерфейса към помпата.Дали ще е по евтино от кабела.И пак остава въпроса за ел.захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Сря Сеп 09, 2009 12:31 Заглавие: |
|
|
Щом няма ток... е трудно И най-добре по FTP кабел ( поради по-дебелите му жици ) Се пуска и захранване и управление.Със станциите е елегантно,мобилно решение но те искат поне по 300мА при предаване и ~100mA на приемане което колкот и малко да е при липса на ток ще е проблем за батерии и слънчеви клетки който за тия мощности ще гонят цена над 150лева.Ако има вятър може и ветрогенераторче Но и то няма да е под 100 - 200 лева.. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Сеп 09, 2009 19:11 Заглавие: |
|
|
| Правил съм дистанционно управление за 2 - 3km с готовите модули AUREL, които се продават в Електронинвест. Към стандартния предавател (10dBm) се добавя стъпало 27dBm (пак от там). Разбира се и антени - и на приемника и на предавателя (продават се пак там). Предавателят е икономичен, защото консумира само при излъчване на команда (100 - 200 mS). За кодиране се ползват стандартни двойки кодер/декодер (Motorola или Microchip), които се ползват и при автоалармите. Разработката която правих за случая е неприложима поради високата цена (с два PIC16F877 контролера, 16 командна, със блокировки, допълнително кодиране и защити, джойстици и т.н.). Но дори и в опростен вариант, цената ще е в пъти над кабелната връзка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|