| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Сря Сеп 23, 2009 22:33 Заглавие: |
|
|
| Ако е стълбищен автомат-да. Но ако е с дивиатори и кръстати между тях... така определено няма да стане. А и трябва да намерим "изгубената" клема на "ел-би" бутона. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Сря Сеп 23, 2009 22:35 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Предполагам че инсталацията е с реле, понеже съм на вторият етаж и чувам щракане в таблото на входа когато се щракне ключ на осветлението. |
По това от първия му пост съдя че е с автомат, който управлява контактор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
johntup Нов потребител

Регистриран на: 23 Сеп 2009 Мнения: 4
|
Пуснато на: Чет Сеп 24, 2009 7:53 Заглавие: |
|
|
С автомат трябва да е. Чува се щракне в таблото на входа при натискане на ключа/бутона.
Не е с девиатори и кръстати ключове. Правих си по този начин осветлението в коридора. Не е по този начин.
На бутона на стълбището има две двойки кабели, но са свързани само 3 кабела. Един стои свободен.
Бутона Ел-Би има само един извод. Вътре е с пружинка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Сеп 24, 2009 8:46 Заглавие: |
|
|
| johntup написа: | ...
Бутона Ел-Би има само един извод. Вътре е с пружинка. | Точно такъв търся от доста време за совалката, от де го купи....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Чет Сеп 24, 2009 9:55 Заглавие: |
|
|
| За този бутон "ел-би"- или нещо не гледаш както трябва, или са ти продали дефектен. Обясних ти по-горе защо имаш две двойки проводници. С получената до тук информация трябва да можеш да решиш проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 24, 2009 13:16 Заглавие: |
|
|
| КАто гледам -Емил ти е обяснил всичко ,а третия кабел е отивал в апартамента ти -връзвай ги и трите в паралел и към бутона -това е ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Сеп 24, 2009 15:03 Заглавие: Re: Въпрос за ключ са стълбищно осветление |
|
|
| johntup написа: |
Еденият от двата нови ключа е на Шнайдер, мислех да го сложа вътре в апартамента. Той е с два извода, грубо да ги наречем фаза и нула.
|
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ichko Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2004 Мнения: 308
|
Пуснато на: Чет Сеп 24, 2009 17:47 Заглавие: |
|
|
Щом е с контактор схемата на осветлението е като тази в атача. Единственото което трябва да направиш е да свържеш допълнителния бутон в апартамента (оцветен е в червено) паралелно на етажния. С релетата и контакторите остави да се занимава някой, който знае какво да прави с тях. Успех  _________________ Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кязъм Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 113 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Пет Сеп 25, 2009 20:50 Заглавие: Re: Въпрос за ключ са стълбищно осветление |
|
|
| Послушай и викни някой приятел,който ще ти свърши работа и после да се почерпите.Това е най-разумния вариант за теб! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|