| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
FANI SIRAKOVA Опитен потребител


Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 155 Местожителство: ЯКОРУДА
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 13:51 Заглавие: Sharp- изключва |
|
|
Колеги SHARP модел СК2132КК1 вертикалата е LA7837 и със М52343SP.
При включване тръгва светодиода свети зелено,и след 5сек гасне.Не е вертикала,смених всички кондензатори около нея и двата стабилизатора 7808 и 7805 са здрави телевизора светне в черта и изключи.В първият момент имам нормално напрежение и после пада.Свалих и цокала на кинескопа ,като мислех че е нормално да потегли,но уви.Даите съвет! Поне да го накарам да не гасне ,явно включва защита!Нямам идея ,боря се 2 часа вече!
Забравих да кага ,че на М52343SP всички Vcc също падат на нея се подават на 2 места 8V и на 2 места 5V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 14:06 Заглавие: |
|
|
Ако откачиш захранването на "вертикалата" от ТХО-то гасне ли?И намали ускорението да не резнеш луминифора на 2  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
FANI SIRAKOVA Опитен потребител


Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 155 Местожителство: ЯКОРУДА
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 14:25 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | Ако откачиш захранването на "вертикалата" от ТХО-то гасне ли?И намали ускорението да не резнеш луминифора на 2  |
И да откачиш захранването е същото.А за кинескопа не се притеснявай жена съм ама не съм толко тъпа!
Намерих едно ключе Set up mode като го включа работи постоянно и при пипане с пръст разгъва малко . Даи идея сега! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 14:53 Заглавие: |
|
|
Би трябвало LA да си "говори " с видеопроцесора по 3 вериги.Едната е обратна връзка когато разгъне да даде инфо на процесора за да продължи да клати.Ако в първия момент той не получи този сигнал от LA той спира генератора за вертикално.Тази обратна връзка е някъде от изхода на LA през килоомово съпротивление към видеопроца.Потърси прекъснал резистор в тези вериги.Въпросния ключ ако е същия в едно DAEWO го бях бутнал без да искам и не можах да го разпъна 2 дни естествено бях сменил всичко и в един момент си помислих за него превключих го и ето ти вертикална Успех _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 14:56 Заглавие: |
|
|
Колежке два часа са нищо за телевизор SHARP.Аз по два месеца ги мъча и пак не стават.Сега за това ключе направо го дай на късо защото и то може да ти прави това нещо.А петте волта които захранват схемата не трябва да падат защото идват от захранването.Ако те падат тогава или захранването нещо прекъсва или пък схемата окъсява. Но всичко това отпада щом като с това ключе дето писа за него като го бутнеш работи.Давай тогава до довечера има време пък и дните станаха големи  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 15:17 Заглавие: |
|
|
| Много е вероятно и покрай синхропроцесора да има изсъхнал или пробил електролит.Задаващите генератори на ВО ползват високите и стабилизирани напрежения,например 33 волта за варикапа.Не мога да видя схемата на твоя модел,но огледай тези неща.И не съм искал ни най малко да те обидя,това е просто подсещане.Аз например съм разреждал кинескоп върху ламарината на видеото,на едно комби "AIWA" и това ми струваше три процесора,по 70 лв всеки.Понеже кабела на високото пречеше да се дръпне шасито......После се оказа че ламарината не била "маса" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gena Опитен потребител

Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 553 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 17:53 Заглавие: |
|
|
Проверете за студени спойки на ТХО и конекторите.
Нямам идея за конкретния модел, но имах такъв случай с Дубайски AV стерео модел и правеше черта по подобен начин. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 19:55 Заглавие: |
|
|
| провери 1кр. на LA7838 трябва да имаш 8-12в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 20:20 Заглавие: |
|
|
| Ключето коети си намерила е за влизане в сервиз и по този начин шунтираш защитата от процесора погледна ли дали идва импулс за ВО с осцилоскопа и постоянно токовия режим на LA 7837 как е Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 20:31 Заглавие: |
|
|
| провери омовите съпротивления във вторичните и особенно на 16в и електролита ,доста често изменят стойност.LA7837 не беше ли със собствен генератор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|