| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Окт 21, 2009 21:31 Заглавие: |
|
|
BC е. От по-лесните за ремонт. Абе утре ще сменя товара с подходящ. Ще Ви напиша какво е станало. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Сря Окт 21, 2009 21:54 Заглавие: Задействане на защита ..... |
|
|
| Тези усилватели съм ги произвеждал през 80-тте години и съм в течение с проблемите им.Ако се откачи изходният трансформатор и се натовари с 4 ома-ще си работи съвсем точно.Изходният траф е за повишаване на напрежението при транслиране на дълги разстояния,с цел намаляване на загубите по трасето,подобно на далекопроводите.В заводът ни за товар се използваха специално конструирани шкафове,съдържащи набор от реотани,кондензаторни батерий и активни резистори,които имитират импеданса на реалният товар,който не е само активно съпротивление,а част от индуктивност и капацитет.С лампа никога не сме натоварвали стъпала и не знам как се държи едно такова стъпало с такъв товар.Имам на книги почти всичките производства на з-д"Електроакустика" Монтана и съпътстващото предприятие-"Милин Камък"-Враца,в който работех по времето на тези стъпала.Може би и в Интернет някъде срещах описанията им.При нужда ще помогна със съвети,но на лични,да не ставаме досадни във форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Окт 22, 2009 17:16 Заглавие: |
|
|
Привет
Днес за товар пробвах лампа 100 W. И резултата е положителен. Не се задейства защита ....
Ха чудеса ...
Каква е логиката само не знам. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Чет Окт 22, 2009 17:26 Заглавие: |
|
|
Искам само да добавя,че вероятно мериш напрежението на отпушване на преходите,а не съпротивлението им _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Окт 22, 2009 17:30 Заглавие: |
|
|
Меря точно съпротивлението. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Окт 22, 2009 17:31 Заглавие: |
|
|
| hapy_boy_21 написа: | Ха чудеса ...
Каква е логиката само не знам. |
Отговора е няколко поста по-нагоре.
| vladimir_ki4ev написа: | | ...Лампата е двеста вата ма като е работила..... |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|