| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
newmember Нов потребител

Регистриран на: 06 Яну 2009 Мнения: 35 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Окт 23, 2009 21:07 Заглавие: |
|
|
Ами да, мисля, че само с ключа ще стане. Само ще реша дали да има екстрата като е само един реотан, да си избирам и кой от двата или просто да е свързан само единия винаги Естествено новия ключ няма да се вмести в дупката на стария и ще трябва да се преправи нещо И се извинявам се за думата която ползвах ...
И все пак добра идея ми се вижда да има регулатор на мощността, примерно да работи малко по-слабо и от единия реотан само да поддържа въздуха топъл - то в стаята и без това е тясно и е малка, има алуминиева дограма и 3 от стените са вътрешни  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Окт 24, 2009 3:08 Заглавие: |
|
|
| Ако сложиш ключ 5 - тактов, ще можеш да си избираш само горен или долен реотан. Симисторният регулатор само ще ти усложни живота - да му търсиш място, радиатор, галванично разделяне.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dobri Опитен потребител

Регистриран на: 24 Апр 2004 Мнения: 308 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Вто Окт 27, 2009 17:51 Заглавие: |
|
|
С горепосоченият ключ можеш да свържеш реотаните така че, на позиция 1 да работят двата последователно. Така ще грее по слабо от колкото е на един реотан.
примерно:
0 изключено
1 двата свъзани последователно
2 горен
3 долен
4 двата паралелно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 27, 2009 18:50 Заглавие: |
|
|
На 1 (ако двата реотана работят последователно) няма да си личи че работи (няма да светят реотаните) и ще вземеш да я забравиш. На мой приятел му изгоря целия апартамент заради една такава 'модната лъчка'. Не е шега, наистина изгоря. Е, загасиха огъня преди да нанесе по сериозни щети на кооперацията, но цялото жилище беше идеално черно. Посред бял ден беше тъмно като в пещера. Цялата покъщнина даде фира и последва основен ремонт. А тези лъчки са си опасни и без да са моднати. Човек не вярва, че ще му се случи точно на него, докато не му се случи. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 27, 2009 19:22 Заглавие: |
|
|
| То ако има да става и със светещ реотан може да я забравиш ,пък при несветещ загряването и опасността от пожар са доста по-малки ,задължително негорима подложка и си в джаза ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Окт 27, 2009 19:30 Заглавие: |
|
|
Има си и фабрични печки на които не им "червят" реотаните.Проблема не е в доработването,а в човешката заблеяност.Котлона и той не "черви" обаче ако го забравиш последствията пак може да са същите. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|