| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 19:34 Заглавие: |
|
|
| Еми те двете работи си вървят ръка за ръка - дигаш КПД-то , дигат се и изкривяванията. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 19:56 Заглавие: |
|
|
Глупости са това. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 21:04 Заглавие: |
|
|
Вярно е че са глупости ама е вярно.  _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 21:17 Заглавие: |
|
|
| Чакай сега да обясня по-подробно щото оставам с впечатление че не ме разбирате , имам предвид тва че за да дигнеш КПД-то трябва да смъкнеш тока на покой , а ако смъкнеш тока на покой, работната точка се измества в нелинейната част на на характеристиката на транзистора и от там идват по-големите изкривявания. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 21:49 Заглавие: |
|
|
andrey1988 разлика в клирфактор от 0.03 % и 0.8 % ще чуеш ли разлика от едното към другото ?
Знаиш ли, че има стъпала с КПД 92-94 %, които си работят с клирфактор 0.2-0.5 % ... при номинална изходна мощност
Просто не виждам какво те притеснява. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 22:00 Заглавие: |
|
|
Тук може да споменем и други видове изкривявания които влияет на звуковата картина.А тези с 90 и кусор процента стават само за джънгър.Все пак трябва да сме малко обективни. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 22:38 Заглавие: |
|
|
| Прав си , разликата най-вероятно няма да се усети , но исках да кажа че не можеш да искаш хем максимално КПД , хем минимални изкривявания. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ribolovec2 Активен потребител

Регистриран на: 20 Май 2008 Мнения: 86
|
Пуснато на: Нед Ное 08, 2009 23:42 Заглавие: |
|
|
| Не знам дали погледнахте конкретната схема, но тук става въпрос за клас G - с превключване на различно захранващо напрежение в зависимост от изходната мощност. Това, мисля, не касае токовете на покой и работните точки. Ще се внесат ли обаче изкривения по друг начин? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 09, 2009 7:57 Заглавие: |
|
|
ribolovec2, Това не е клас С. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ribolovec2 Активен потребител

Регистриран на: 20 Май 2008 Мнения: 86
|
Пуснато на: Пон Ное 09, 2009 9:38 Заглавие: |
|
|
| Знам, за това съм написал клас G [джи]... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|