| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Ное 02, 2009 14:20 Заглавие: |
|
|
Източника на ток трябва да участва само в един контур и се приравнява към съответния контурен ток. В твоя пример участва в два контура и няма как да направиш системата с уравнения.
Това последното мисля че не е пражилно понеже ще се пкаже че ако промениш някое Z ще се промени и Je коеио е нежъзможно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Вто Ное 10, 2009 22:42 Заглавие: |
|
|
А как да направя баланс на мощтностите с тези идеални източници.
Тоците трябва да се сумират, както и напраженията ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Ное 11, 2009 0:34 Заглавие: |
|
|
Мощността на консуматорите е равна на сумата от произведенията на клоновите токове на квадрат по съответните импеданси в съответните клонове.
Мощността на генераторите е равна на сумата от произведенията на клоновите токове по съответните източници на напрежение в съответните клонове + Uj*Je, като Uj е разликата в потенциалите на двата възела м/у които е свързан източника на ток.
Май е малко трудно за разбиране. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Нед Ное 15, 2009 16:53 Заглавие: |
|
|
| Нещо не разбрах. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Ное 17, 2009 23:56 Заглавие: |
|
|
Виж атача!
Това е само пример. Клоновите токове може да са с други посоки или номерации.
Рк е мощността на консуматорите
Рг е мощността на генераторите
Va и Vb са потенциалите съответно във възли a и b. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MorningEnergy Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2008 Мнения: 132
|
Пуснато на: Сря Ное 18, 2009 16:31 Заглавие: |
|
|
Оправих я.
Много благодаря за помоща! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|