| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
whitesnake Активен потребител

Регистриран на: 05 Юли 2006 Мнения: 55
|
Пуснато на: Сря Дек 02, 2009 22:45 Заглавие: |
|
|
| Techmaniac написа: | | още помалък пад използвай MOS транзистори! |
Можеш ли да дадеш пример за подходящи MOS транзистори и евентуална схема на включване? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
prasse Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2006 Мнения: 187
|
Пуснато на: Сря Дек 02, 2009 22:50 Заглавие: |
|
|
| За какво ти е синхронен изправител с MOS транзистори? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 02, 2009 22:59 Заглавие: |
|
|
| За каквото и сребърни кабели към колоните ! Маниашка работа ! Чува шума от изправителя с 60000 микрофарада филтри ,То шума от лоша разводка на масите може да е пъти по голям ,ама ха де ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Сря Дек 02, 2009 23:47 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Абре кви смущения със 60000 микрофарада филтри .. |
Ами точно така, сметни при тези филтри и при тази консумация за колко време се отпушва диода и какъв ток протича през него. И какво става когато диодът се запуши!
А ако не можеш да си го обясниш потърси какво е значението на snubbers.
Точно затова се препоръчват soft recovery диодите.
(сетих се още нещо: погледни всички по-свестни усилваатели как са направени и се запитай какво правят тези кондензаторчета около греца)
Ето ти и още малко материал за размисъл:
http://www.hagtech.com/pdf/snubber.pdf |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 7:28 Заглавие: |
|
|
В паралел диоди свързваш катод-катод и анод - анод ,имаш гаранция ,че тока ще се разпредели равномерно /в рамките на +/-3%/ между повечето диоди,не от мене а от производителите им толеранса на параметрите които гарантират и следствието от II рия закон на Кирхов . За минимален пад /няма други диоди които да ги превъзхождат по този параметър освен ако ЕLP не е открил нови / използувай диоди на Шотки . Ако захранването не импулсно не е оправдано използването на МОП транзистори.Както и да е разгледай следните линкове
ЛИНК
http://scholar.lib.vt.edu/theses/available/etd-173510281975580/unrestricted/chapter2.pdf
Като теорията съвпада с практиката.
Последната промяна е направена от Techmaniac на Чет Дек 03, 2009 15:12; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 9:31 Заглавие: |
|
|
| Човекът прави клас А усилвател, което означава, че има малко по-високи изисквания към качеството на звука. В този случай смущенията от превключването на диодите оказват осезаемо влияние върху звука! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 15:14 Заглавие: |
|
|
| ststefanov така е ,редактирах си предишното съобщение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
whitesnake Активен потребител

Регистриран на: 05 Юли 2006 Мнения: 55
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 21:41 Заглавие: |
|
|
| Ако приемем , че напрежението, което ще се изправя от диода е 32V може ли да използвам диоди с максимално напрежение от 45V? Става дума за 2х32V със средна точка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 22:19 Заглавие: |
|
|
| Диодът трябва да е поне с 2 пъти по-високо пробивно напрежение от изправеното! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 22:35 Заглавие: |
|
|
Не ! Трябва да бъдат поне 2х45=90V 32 V e ефективна стойност ,амплитудната /пикова/ стоиност на напрежението Ua =1,41x32V=45V ще бъдат съвсем на границата ,60V ви ще ти свършат работа.Ако гониш съвсем нисък пад във всяко рамо сложи по два в паралел.
Последната промяна е направена от Techmaniac на Чет Дек 03, 2009 23:18; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|