 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
whitesnake Активен потребител

Регистриран на: 05 Юли 2006 Мнения: 55
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 22:45 Заглавие: |
|
|
| Ясно, благодаря ти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 23:29 Заглавие: |
|
|
| Имай предвид това което е писал ststefanov относно филтрирането, сложи ако не друго керамични кондензатори ~100nF в паралел на 30000uF . Можеш ли да покажеш схемата на свързване на диодите да проверя дали това което написах за напрежението върху тях е вярно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
whitesnake Активен потребител

Регистриран на: 05 Юли 2006 Мнения: 55
|
Пуснато на: Пет Дек 04, 2009 0:35 Заглавие: |
|
|
http://i.data.bg/08/01/16/761305_orig.jpg
Използвам стандартна схема грец със диодите от първия пост, който смятам да сменя. Паралелно на всеки диод има 100nF керамичен кондензатор, филтровите кондензатори са 2бр. по 69 000uF на рамо, т.е. 140 000uF или общо за целия грец 280 000uF. Трансформатора има 2x32V.
Имам и 2бр. керамични кондензатори по 2,2uF, който са паралелно на големите кондензатори.
100nF на 30000uF, това означава ли, че при моите 280 000uF, трябва да увелича 9 пъти тези 100nF? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Пет Дек 04, 2009 8:52 Заглавие: |
|
|
Не, няма нужда.
По принцип избягвай керамичните кондензатори за аудио цели, независимо в какви вериги ги слагаш. Полиестерните и полипропиленовите са по-добър избор.
Понеже клас А има постоянна консумация, е подходящо да сложиш CLC филтър, само че дроселът трябва да е доста добре направен и ще имаш и загуби върху него.
Аз в една схема пробвах с 2 насрещно свързани дросела на общ магнитопровод (от някакъв филтър на много стара изчислителна машина) и се получи доста добре. Единият дросел на положителното, а другия - на отрицателното рамо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 04, 2009 9:13 Заглавие: |
|
|
| Диодите трябва да са за 100 V 2x1,41x32V , и презапас заради толеранса на захранващото напрежение в първичната намотка. С филтриране на захранване за аудио апаратура нямам опит . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|