 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Дек 08, 2009 23:34 Заглавие: |
|
|
Ами ще стане защото ти не разбираш, че:
-не е задължително единия край на потенциометъра да е на маса за да си върши работата
-линеен означава, че завъртането на еднакъв ъгъл на врътката (или преместването на плъзгача на еднакво разстояние) води до едно и също изменение на съпротивлението измерено м/у средния извод (този със стрелката) и останалите два. Спрямо единия се увеличава, а спрямо другия намалява. Т.е. зависимоста съпротивление - завъртане (преместване) е права линия/линейна.
- едно от приетите обазначения когато се рисуват схеми за потенциометър е това и няма значение дали стрелката е отдясно, отляво, отгоре или отдолу. Графичния символ може да бъде въртян във всички посоки както и да бъде обръщан (flip) спрямо надлъжната си ос. А това се прави за да е удобно, нагледно и разбираемо начертаното.
А пък за книгите изобщо не си прав. Нито за книжарниците, нито дори и за този форум. И тема има по въпроса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gost23 Активен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2009 Мнения: 51
|
Пуснато на: Вто Дек 08, 2009 23:47 Заглавие: |
|
|
Ще прочета линка който ми дадохте
Искам да искажа искрените си БЛАГОДАРНОСТИ на всички които ми помагаха тук и в старата тема... БЛОГОДАРЯ МНОГО и ампа и преампа работят, а това нямаше да е възможно без Вас. Утре купувам кутии... и очаквайте снимки...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|