Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Замяна на батерия АА (алкална/Ni-Mh) със Li-Ion? Възможно ?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да измериш какъв ток тече между зарядното и батериите по време на зареждане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2004
Мнения: 509

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма нужда да го мери. На зарядното със сигурност го пише.
_________________
https://LaptopBG.com
https://LaptopDisplay.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=2012204&id=277
Ако това са ти батериите и зарядното -фърли и едното и другото ,аз веднъж така си взех SONY 3600мАh от битака -пълно менте. Оригиналните SANYO 2700 от Техномаркет са 31 лева само батериите .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Дек 20, 2009 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е , че фотоапарата работи при 3V номинално напрежение с нормалните елементи 1.5V . А ти го ползваш на 2.4 V номинално . Когато NiCd -те батерии са токущо заредени и са над 1.2 V всичко е ОК , но като поработят малко , без въобще да са отдали и 50% от заряда си фотоапарата изключва защото смята че са изтощени .
Аз имам същия проблем . Бях си намерил алкални акумулатори 1.5V , всичко беше супер , фотоапарата правеше в пъти повече снимки , но след 5-6 зареждания загинаха Crying or Very sad . В момента аз си карам с NiMh акумулатори , защото все пак правят повече снимки от обикновените батерии Wink и казват че нямат или е по-слабо изразен т.нар. ефект "лоша памет" .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
machinow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Юни 2005
Мнения: 179
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 8:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също ползвах батерии Sanyo 1900 или 2000mAh и след около 2 години не ставаха за нищо. Зареждачката им ги зареждаше бавно за 12-16 часа с нисък ток 150-200mA.
Преди 6 месеци някъде си купих SONY 2000mAh в комплект със зарядно. Зарядното е с повече електроника, зарежда ги по отделно, не на двойки като SANYO-то, и то с доста по-висок ток - батериите по време на заряд стават горещи, а дори е ROHS - успях да го отворя. Е, според спомените ми за Саньотата, Сони-тата се държат по-добре, за възрастта си, и все още доста държат за половината си година. Саньо зарядното беше с трафче и пак имаше електроника, платката му беше по-готина, щото май не беше ROHS.
Та, в общи линии, мога да кажа:
- Не го мисли толкова
- Не си играй с преработки и глупости
- Купи си ново зарядно&батерии, вървят евтино в комплект и зарядното излиза без пари. Това ще ти струва 30-тина кинта. Може да пробваш СОНИто, аз не се наемам да кажа дали е добро, но моето поне не е най-големия боклук на света.
- Ако горното ти излиза скъпо, купи си NiCd батерии от Конрад по 1.50 лв и си ползвай наличното зарядно. Явно е с малък ток и ще пасне за NiCd. Пробвай как ще бачкат, финансовият риск е малък така и почти нищо не губиш. Пренебрегни факта, че ще са макс 1100-1200mAh на цифри и виж колко ще държат на практика, поне за цената си. После може да си купиш повече бройки Smile
Специално аз, следващият път може би пак ще си купя Сони-тата в комплект със зарядно /ново/, щото и на него не му давам повече живот, отколкото очаквам за батериите, а и малкият ми син си играе доста с него. Laughing
Като казах син - аз ползвам и конрадски NiCd батерийки, като ги зареждам със SANYO зарядното, и доста добре се държат - за играчки основно Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals