| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 1:06 Заглавие: |
|
|
Лъжа е защото кондензаторът интегрира импулса. За това сложих 1 микро. За да хвана пика на импулса с мултицет. Ако махна кондензатора и ползвам записващ осцилоскоп ще получа импулс с много по-високо напрежение. За това и ми горяха транзисторите. После промених схемата и нещата се оправиха.
Направи си проба. >100-200 Вата траф с грец, малък кондензатор и подходящ мултицет. Подавай захранване като вадиш/слагаш щепсела в контакта и гледай какво става. Понякога стават чудеса.
Трафа за който говоря трябваше да зарежда 2 автомобилни акумулатора на 24 Волта. И си пукаше 100 Волта транзистори като стой та гледай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 1:43 Заглавие: |
|
|
| pamporov, Ако пак ти дойде сложи в паралел на трансила RC група 30-40ома и 220-470nf проблема ще изчезне, grizli е прав. Тази група ще угаси иглата която го убива. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 8:58 Заглавие: |
|
|
| Той няма да дойде че е тежък и голям (първия път 6 души го носеха), значи последно махам 1мкф и слагам 30ома+220нф вместо него. Разбрано. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 9:54 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Дефектирането на трансила става не при пускане а по време на работа. |
Това елиминира всички теории за мощния траф и неговите пикове при включване -изключване. Тези диоди издържат 1500W пикова мощност на импулса (точния тип е 1.5KE220CA) ,може да пробваш да туриш последователно 3 на 75V ,ще държат на още по-голяма мощност . Или най добре по якичък варистор . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 10:25 Заглавие: |
|
|
| Идеята за варистор ми се върти отдавна, какво печеля и какво губя ако сложа варистор вместо трансил диод? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 10:46 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | pamporov написа |
Така, това не го прочетох, и в този случай няма иглички от комутация. Слагай варистор, но ситуацията е абсурдна, трансила би трябвало да държи а и няма основание да ти гърми греца при липса на защита.
От нов ли е този проблем?
Сменя ли филтровия кондензатор 220микро?
Моторите през релета ли се комутират? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 11:43 Заглавие: ре: |
|
|
Другия вариант е фалшив трансил. До сега никой не предположи, но е много вероятно. И 5-6 да смениш, все тая ако са от едно и също място или партида. А греца, може и да си му е дошло времето. Има ли грец, можещ да работи няколко дни ? Става, но ако е на границата, и то по ток.
Казваш, че си измерил консумацията. Има ли вариант да се повишава след работа? Т.е. двигателите да загряват и да се повишава консумацията или стола да не се гаси с часове. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 11:44 Заглавие: |
|
|
Ей на! Ако беше ТВ първата работа ще ми бъде да попремеря електролитите, ама тука... Оказа се че филтриращия електролит 220/250В е с капацитет........0мкф! Явно цялата работа идва от него, и да , от нов го прави дефекта, стола не е работил и 1 месец. А комутацията става през транзистори. Благодаря на всички, имате по един сеанс на масажния стол...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 15:22 Заглавие: |
|
|
Честито  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Дек 12, 2009 17:58 Заглавие: |
|
|
Ето го главния заподозрян:
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|