| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bently Нов потребител

Регистриран на: 19 Авг 2009 Мнения: 18 Местожителство: Bulgaria/Cherven Brqg
|
Пуснато на: Вто Дек 22, 2009 10:37 Заглавие: |
|
|
Още един POST с нагледна схема на безтрансформаторно свързване от Млад конструктор http://www.constructor.bg/mk/Prisastvie.htm _________________ Силата на вълните е в тяхното постоянство ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nafo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 282
|
Пуснато на: Вто Дек 22, 2009 11:16 Заглавие: |
|
|
Ако имап възможност да ползваш реле на 5 волта, ти препоръчвам да ползваш зарядно от мобилен телефон. Цената е същата, а лично за мен надежността е по голяма. _________________ Всичко е ток и жици. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 22, 2009 15:51 Заглавие: |
|
|
Ключов момент - размер  _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Дек 22, 2009 18:40 Заглавие: |
|
|
E кажи колко малко трябва да е Попринцип на Nokia, S.E. не са много големи размерите на платките им вътре. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Дек 22, 2009 19:23 Заглавие: |
|
|
При този ток(300mA) ,който си дал размера на кондензатора ще превиши в пъти размера на едно импулсно каквото ти предлага колегата!
| Цитат: | | Значи сумарно от 12В ценер към 300мА |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Дек 24, 2009 15:58 Заглавие: |
|
|
| Бих желал да предупредя всички, които ползват серийни кондензатори за захранващи устройства - те стават за зареждане на акумулаторчета, нечувствителни релейни схеми и други, в които няма електронни компоненти, чувствителни към пренапрежения. Помислете върху случая, когато по мрежата пристигне импулс със стръмен фронт (най-често при комутационни процеси или мълнии), за които кондензатора е късо съединение! Обикновен ценер в случая не може да поеме енергията на импулса. Виждал съм доста опушени, че и овъглени платки с подобно захранване. За такива случаи трябва от онези нелинейни резистори, подобни на VDR, за напрежение малко над изправеното. Такива има в "добрите" компютърни захранвания. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|