 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 23, 2009 20:56 Заглавие: |
|
|
| Ако ви е по изгодно да мотате две навивки за 300А ,вместо 1 с 4 диода -мотайте ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Чет Дек 24, 2009 1:51 Заглавие: |
|
|
намотките и диодите не са проблем. но двадесет волта ми се вижда много. ще гърмят акумулатори.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 24, 2009 11:34 Заглавие: |
|
|
| Неминуемо напрежението ще пада ,при 2500 вата траф тока през първичната ще е над 10А ,проводника трябва да е към 2.6мм. ,за вторичната ако искаш 200А при 12V ,щото повече трафа няма да издържи трябва шина поне 50мм2 ,дали ще се побере в прозореца на трафа -сметни си го първо това . А напрежението ,като те е страх за акумулаторите направи го 15V ,пък и да клекне с 2-3 волта не е загуба ,нали стартера върти и на 10V . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stambolov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Апр 2007 Мнения: 133 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Дек 26, 2009 21:29 Заглавие: |
|
|
| За акумулаторите не се притесняваи ,разликата в напреженията ще я поемат диодите като ,,пад на напрежение,,се казва.Така че навиваи ако искаш и повече.Важното дълго време да не се държи пусковото към акумулаторите.Наи лесно е когато двама човека палят машините ,единия да е на ключа да стартира ,а другия на акум.Другото много важно условие при стартирване е да не се разкачат акомулаторите дори и напълно изтощени те играят ролята на ограничители на напрежение в случая 12 волта.Защото ако ги няма може да изгори всичката електроника в автомобила . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|