| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Яну 01, 2010 19:42 Заглавие: |
|
|
| ivankrivodol написа: | | ...Тая външната млечно бяла пластмаса ... |
Точно тя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 11:18 Заглавие: |
|
|
Май има логика - лампата трябва да свети само ако е тъмно И има движение. Възможно е да има джъмпер или друго превключване за някое ИЛИ кое да е от тези условия. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 14:04 Заглавие: |
|
|
| Може и на светло, регулира се с тримера с означение "слънце" и "луна" прага на осветеност при който да сработва при наличие на движение. За да не хаби излишно ток през светлата част на денонощието! Ако пък изхода се ползва за сигнализация - тогава се врътка да сработва и при светло, но джъмпери няма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikolai_nikolov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Дек 2007 Мнения: 365 Местожителство: гр.Русе
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 15:00 Заглавие: |
|
|
| Pamporov е прав джъмпери няма.Двата датчика(IR и фоторезистора) работят съвместно.С тримерите се настроиват желаните стойности на задействане(осветеност,време на задържане,праг на чуствителност).По моето скромно мнение е прецакан IR-датчика.Възможно е устр. да не е работило още като ново.При китайските исторйи не е рядкост. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 17:44 Заглавие: |
|
|
| Ако може да се съди по снимките, тримера е настроен за работа само на тъмно, ако се врътне , може да проработи и на светло. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 21:03 Заглавие: |
|
|
Тримера го въртяхме и си е все тая _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 21:09 Заглавие: |
|
|
| Уффф досега само четох ама Адашко тия китайски пущини работят само на тъмно или здрач (не гледай че има турен тример) след това настройваш бягаш от стаята и после влизаш и гледаш сеир ! Ако си зад лампата и чакаш ефект ,твоята няма да стане ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 22:03 Заглавие: |
|
|
| old4 написа: | | ....тия китайски пущини работят само на тъмно или здрач .... | Не е верно, от 10-ина години имам една такава лампа и работи и на тъмно, и на светло. (нарочно съм я оставил така, в началото я сложих на тъмно, после я врътнах и си работи и на светло.) Е, тази може и да има проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Яну 02, 2010 22:07 Заглавие: |
|
|
Твоята ще да е единична бройка да свети на светло ,сега сериозно ,досега на светло не ми е тръгвала нито една или аз нещо се бъркам но в понеделник ще пробвам . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Яну 03, 2010 0:39 Заглавие: |
|
|
Преди време един такъв датчик (с лампа) ми скъса нервите.
Същата работа - това ден, нощ... забрави! (макар че това в случая не ми трябваше).
Първо се скапа кондензатора на захранването. Смених го, оправи се. Работи още няколко месеца и почна да се включва от само себе си. Как ли не го мъчих - и схема свалях и на осцилоскоп го гледах, всички "екстри" елиминирах и... поработи десетина минути и... пак както си иска. Накрая ми писна и купих нов датчик.
Само ме е яд, че така и не разбрах какъв му беше проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|