| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Яну 11, 2010 11:34 Заглавие: |
|
|
| Този датчик , изхода му какво трябва да прави (какво управлява)? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 11, 2010 15:11 Заглавие: |
|
|
| А бе я дай схемата ,която си направил с механичното реле ,че да стане ясно каква е целта на занятието ! Пък по нея ще мислиме. Че ако е това, което схващам от втория ти пост ,може с един транзистор в ключов режим да минеш ,ама като сте почнали - реле та реле ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lubomir71 Нов потребител

Регистриран на: 08 Яну 2010 Мнения: 7
|
Пуснато на: Вто Яну 12, 2010 14:40 Заглавие: |
|
|
Това е схемата на оптическия датчик> На изхода му на черния кабел излизат инпулси +24V. Устройството което приема сигнала се задейсва от (-).Затова свързах бобината на реле на черния и синия извод а през контактите му пуснах (-) и го свързах с входа на приемника. При много малка скорост на работа всичко е ОК но при усилване релето залепва.
http://www.electronics.sts.bg/ad/pdf/ods7_15.pdf |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Carl_Cox Опитен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2008 Мнения: 147 Местожителство: Gabrovo
|
Пуснато на: Вто Яну 12, 2010 15:49 Заглавие: |
|
|
2000 Hz това не е ли максималното време за което сработва този датчик а не честотата на изхода му?какво отчита той?незнам какво трябва да е това нещо което да го засенчи за 0.0005 секунди? _________________ Не може нации които се напиват с бира да дават акъл на нации които изтрезняват с бира |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Яну 12, 2010 16:04 Заглавие: |
|
|
Правено е с първата схема. Идеална е, ако е за малко натоварване. Слагай BC337. Базовото съпротивление може да е около 51к. Изтеглящото мисля, че няма да е необходимо в този случай. Така и не разбрах какъв товар трябва да носи. Защо не питате за спецификациите, преди да купувате датчици?
Off/ Да не си габровец? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|