| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 20:00 Заглавие: |
|
|
| Не НЕК - EON или CEZ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 20:03 Заглавие: |
|
|
Проверявай фаза по фаза и си питай питанката.
А каква е селта на занятието? Дали показва нещо или дали има метрологична точност? Ако е второто то образцовото средство трябва да е с поне 3 пъти по-добър клас на точност. Примерно ако твоето е 1,5 еталона трябва да бъде макс 0,5.
Всяка метрология предлага такава услуга. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 21:59 Заглавие: |
|
|
Нековските търговски електромери в производствените предприятия, разпределение и покупка в мрежа ВН и привилегирования пазар са алфи.
Разрешете да знам, милост просим. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 22:13 Заглавие: |
|
|
Утре ще получите информация за точния модел на цифровия електромер. Дори и да намерим софтуера, не разполагаме с комуникационен кабел. Каква е трудността ли: такава, че съкращават персонала и някой идиоти ни предписват да отчитаме енергията, а това се прави приблизително през 2 часа по всяко време на денонощието. Изчисляват се 3 разлики, събурат се и се умножават по коефициент. Точност не се цели, но по мнение на някой разбирачи електромерът не отчитал точно и това е. Механичният беше с една тарифа и не беше нужно показанието да се умножава по коефициент на привеждане на товковия и напреженовия трансформатор. Имаш старата стойност, новата, изваждаш и получаваш. Те т'ва е целта. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Яну 05, 2010 22:32 Заглавие: |
|
|
OOooooo .... закрихме темата! При мен пампайците отчитат ВСЕКИ час международното мерене и автотрансформаторите и веднъж на 24 часа още 20 други неща. И даже им твърдя, че заплатите са им големи и се глезят. Ако на тяхно място се назначи една разведена женица с две малки деца, същата ще ги отчита всичките през половин час, ще седи на табуретка до панелите ... и един ден, ако и се предложи стол с облегалка ще е сериозно притеснена, че май ще я гонят.
Преди няколко години се записваха всеки час показанията на над 50 електромера, смятаха се по коефициенти (така е и до момента) внасяха се в сведение. В определени часове се диктуваха. Баланси се правеха ...
Специфика на заеманата позиция. Т'ва е положението.
Аз мислех, че ти трябва за нещо свестно. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 13, 2010 12:01 Заглавие: |
|
|
Извинявам се, че се забавих с данните.
Моделът на електромера е:
АINRТАL
SТYLЕ Р3KFWAOL-03
Имам комуникационния кабел, моля за линк към софтуера.
Корекцията е направена. Благодаря за забележката. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Последната промяна е направена от charli на Пон Яну 18, 2010 15:50; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
atanaspopov Опитен потребител

Регистриран на: 17 Май 2004 Мнения: 195 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Яну 13, 2010 16:34 Заглавие: |
|
|
малка поправка
АINRТАL |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|