Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TDA 8560-усилсвател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Нед Яну 10, 2010 1:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Е как точките L и R да нямат връзка с интегралата :L през резистора R1 и кондензатора С1 та право на 1-во краче.По същия начин проследи и R . А относно масите на входния сигнал и крайните стъпала си е написано много ясно :
"...... Задължително е "-" на крайните стъпала в инт.схема /изводи 5 и 8/ да е с отделен проводник към захранването, а не заедно с извод 2 (масата на входния сигнал)......." т.е. и 2-ро краче отива на минус , но по отделен проводник Wink .Погледни рисунката на печатната платка , виж двете точки до С1 , на които има " - " -- там вържи масите (екранировката) на кабелите , с които подаваш входния сигнал.Жилата им свържи към точките L и R .
Успех .
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 22 Ное 2008
Мнения: 67
Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Пон Яну 11, 2010 22:05    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Цитат:
...При необходимост между захранващите проводници, близо до усилвателя, да се постави електролитен кондензатор с голяма стойност.

Как да разбера дали е необходими и ако е бихте ли ми казали точно какъв кондензатор.

Бихте ли ми казали къде мога да свържа потенциометър и с какво съпротивление да бъде той.

Благодаря предварително
_________________
Знаете ли, че светлината е по-бърза от звука. Доказано е, че изглеждаш интелигентен преди да си отвориш устата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 22 Ное 2008
Мнения: 67
Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2010 18:47    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Запоих всичко както е по вашите указания и когато пусна усилвателя се чува само някакъв шум, наподобяващ бучене.Не се чува нищо друго.Този звук го има и когато няма входен сигнал.Ако някой може да помогне, моля да го направи, че искам да подкарам това чудо. Sad
_________________
Знаете ли, че светлината е по-бърза от звука. Доказано е, че изглеждаш интелигентен преди да си отвориш устата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2010 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

А захранването какво е ,тук врачки няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2010 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

С какво го захранваш ?
На точката S подаваш ли +12 волта ?
2-ро краче отива ли до точката , където си вързал 5-то и 8-мо краче за минуса, със отделен кабел?
Кондензатора може да е напр. 2200 микрофарада на 16 волта , свързан на + и - най-близо до платката , или отдолу на самата платка , там дето е написано " + " и " - ". И задължително интегралката на радиатор , нали знаеш.
Успех.
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 22 Ное 2008
Мнения: 67
Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2010 21:52    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Моля ви последно да напишете, спряма снимката на печатната платка, къде какво трябва да подам.Блъскам си главата от незнам колко часа и все не ми се получава само това ви моля.Дано не ви представлява трудност да го направите.Снимката я имам в атача.
_________________
Знаете ли, че светлината е по-бърза от звука. Доказано е, че изглеждаш интелигентен преди да си отвориш устата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Сря Яну 13, 2010 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих ти рисунка.Малко грозна , но все е нещо.Ако и това не помогне ..... .Мисля , че всичко е ясно. Ще ти обърна внимание върху входните кабели.Това , дето символично изглежда като тръбичка е оплетката ( ширмовка , екран ).Оранжевия и виолетовия , дето отиват на L i R са жилата на кабелите.Жилата колкото може по-къси отиват на точките L i R. От оплетките се усукват изводи , които отиват където съм нарисувал; това е точката на сигналната маса , която с кабелче отива виждаш къде. Вижда се и как точка S със кабелче отива на +12 волта.Вижда се и как е свързан кондензатора, разбира се с колкото може по-къси изводи , както казах в предния пост , направо отдолу на платката.За високоговорителите е ясно. Искаш съдействие , а не отговори с какво захранваш. Трябва да е или много свестен токоизправител , или (най-добре) акумулатор.Мисля , че по тази рисунка трябва да се справиш.Извинявам се , че не е по-хубава ( също и на колегите , които ще я видят ) Wink .
Хайде сега си ти.
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 0:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо пак е вързана масата на входовете с минуса на интегралната схема? За самовъзбуждане ли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 0:37    Заглавие: Отговорете с цитат

В първия пост на питащия е даден линк .Цък на него --->набори, модули --->НЧ усилватели --->усилвател 12 ---->четеш всичко (особено удебеления шрифт ) , виждаш всичко (схемите ) и разбираш защо. Wink
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 0:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което пише е :"свързването на масата на входното и изходното стъпало трябва да стане извън платката - в захранващият източник".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals