 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
belfador Нов потребител

Регистриран на: 15 Яну 2010 Мнения: 5
|
Пуснато на: Съб Яну 16, 2010 16:19 Заглавие: |
|
|
Да моторчето е от лазеврен принтер и по устроиство много прилича на тези от СД-тата.
@RC това, което показваш на снимката е транзистор и има още 2 същите като него... , но има логика в твърдението ,че обратната връзка може да е в устройството на самия мотор. Сега забелязах, че отстрани на металния "статор" има черен квадрат, подобен белег съм виждал по много мотори, но в близост имаше и фото елемент... а това няма, поне не и на самата платка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikiforiv Нов потребител

Регистриран на: 06 Апр 2007 Мнения: 34
|
Пуснато на: Съб Яну 16, 2010 18:01 Заглавие: |
|
|
| Показаното наистина е Хол сензор а не транзистор. Моторчето е от типа трифазен brushless и 3 те сензора следят положението на ротора. 2 извода трябват за захранване, 1 трябва да е разрешаващ вход а 3тия нямам представа. Може да се разбере само ако имаш информация за интегралата, за съжаление в http://alldatasheet.com/ я няма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|