| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 13:27 Заглавие: |
|
|
А на неомонтанската какво не ти хареса
http://hobby.neomontana-bg.com/kit23.htm
Смени и тиристора ако щеш и с 40 амперов , изведи го на радиатор с кабелчета от платката, най много да се наложи да се барне малко делителя да може да ти отпуши мощния тиристор. Да не забравиш да смениш и греца Може да се пробва като нейния си грец остане само за управлението а тиристора го смениш с симистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kali Активен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 18:07 Заглавие: |
|
|
| Ами мисля неомонтанската схема да почна да е правя като заменя греца с по мощен и тиристора с някой мощен симистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 21:02 Заглавие: |
|
|
| И защо симистор ако не е тайна ? Греца за какво е ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Милен Опитен потребител

Регистриран на: 15 Окт 2007 Мнения: 330
|
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 22:16 Заглавие: |
|
|
| Ако толкова държиш на симистор, ще трябва доста да се промени схемата, греца може да ти остане същия но за захранването само на управлението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 23:33 Заглавие: |
|
|
| На тази схема няма начин товара да "заобиколи" греца., така че дали ще е тиристор или симистор няма значение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kali Активен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2008 Мнения: 52
|
Пуснато на: Чет Яну 21, 2010 20:08 Заглавие: |
|
|
| А имали схема примерно с някой пик, която при натискане на ключа да пали лампите плавно и след няколко минути да ги загасва плавно.И деята е да си няправя ст.автомат но различен от стандартните.Знам че има готови с микроконт. но аз искам сам да си го направя.Затова ако някой е попаднал на някоя интересна схема моля да ми да де линк или схема.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|