| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kraleto Нов потребител


Регистриран на: 23 Яну 2010 Мнения: 8
|
Пуснато на: Нед Яну 24, 2010 13:40 Заглавие: |
|
|
AZ : ) ,благодаря ти! Опитвам се да я разгадая някой ще помогне ли с това.. Намерих подобната тема от форума... Сега не мога да разбера не го харесват като разработка или не работи като цяло.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 25, 2010 9:47 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | E как ще работят тези тиристори ,като импулсите за управление са синфазни ,за да получиш двуполупериодно изправяне не е зле да ги управляваш противофазно... |
Тиристорите се синхронизират на 100Hz. Управляващите импулси се подават едновременно на двата тиристора, но се отпушва само този, чийто анод в този момент е положителен! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 25, 2010 19:27 Заглавие: |
|
|
| Може ,аз пък бих турил един тригер на изхода ,който ще смъкне честотата на 50Hz и ще управлява с двата си изхода тиристорите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kraleto Нов потребител


Регистриран на: 23 Яну 2010 Мнения: 8
|
Пуснато на: Пон Яну 25, 2010 20:27 Заглавие: |
|
|
ELP, В смисъл? Не мога да те разбера...
Преправям една схема и в петък ще я сглобявам... ако стане мога да я споделя с всички... Но смятам, че ще управлявам Тиристори с ШИМ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ikarlo Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2008 Мнения: 470 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Яну 27, 2010 16:58 Заглавие: |
|
|
| kraleto написа: | ... Но смятам, че ще управлявам Тиристори с ШИМ  |
Със ШИМ тиристори могат да се управляват при регулиране на мощност на нагреватели: например на всеки 20 полупериода пускаш 19, 18, ... 2, 1, 0. (В този случай се предпочита управление в "нулата" - вж. дейташита на оптотриака MOC3061). За твоя случай трябва фазово управление на тиристорите - управлява се времето преди отпушване на тиристора, броено от началото на полупериода. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|