| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Todorov Опитен потребител

Регистриран на: 27 Апр 2004 Мнения: 1571 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Пет Яну 29, 2010 15:19 Заглавие: ре: |
|
|
| Някои трансформатори са си предвидени за 220v. Провери ли това? Може да си има още един извод на първичната намотка които да не е подвързан. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
miro_mezdra Опитен потребител

Регистриран на: 21 Сеп 2007 Мнения: 154 Местожителство: Мездра
|
Пуснато на: Пет Яну 29, 2010 16:58 Заглавие: |
|
|
Някои шасита за електронни игри и покер автомати бяха на 110волта.
ползвах най-овчото решение което е възможно - последователно траф със същата мощност.
Получава се делител и най-важното работи. _________________ Skype - miro67_r |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Яну 29, 2010 18:33 Заглавие: |
|
|
| Провери добре за това което ти пише Тодоров чрез внимателен оглед на първичната намотка. Носили са ми неща от Щатите със същия проблем като тебе и след разглобяване и внимателен оглед се оказа, че имат намотка и даже ключ за 220 волта които не са видими отвън и не са описани в описанието. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пет Яну 29, 2010 19:29 Заглавие: |
|
|
miro, не искам да цитирам поста ти умишлено.
НО! Ще ти задам един "тестови" въпрос :
--- Ако вържеш две еднакви лампи последователно към напрежение ..., и дадеш едната накъсо какво става с другата ?
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 0:35 Заглавие: |
|
|
НЕ ми се коментира единия пост че тия " променяли формата " - Ако си говорим за чист траф - то не ми е ясно как ще стане. Иначе с тия беличките дето са 220-110 ( за паричките са си добре ) . Но са автотранформатори! Което значи (поне за мерките на безопастност ) да се мери преди да се пуска и да се внимава! _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 0:51 Заглавие: |
|
|
| DJ69VN написа: | | Ако си говорим за чист траф ... |
НЯма как да останеш с впечатлението, че се говори за "чист траф"  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 1:00 Заглавие: |
|
|
Имах предвит, че на единия линк имаше импулсни инвертори.... За съвсем други цели... _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emptyspace Нов потребител

Регистриран на: 30 Юни 2009 Мнения: 47
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 10:27 Заглавие: |
|
|
Здравейте! Благодаря на всички за отделеното време определено трафа няма за 220В (уредбата е СОНИ и както свички техни неща за щатите нямат вариант за 220В) аз имам автотрансформатор модел THG-300S с него работи ок, но не ми се щеше да е постояно включен , затова си мислех за варианта предложен от miro_mezdra, но emoome ме хвърли в шах още повече . другия вариант беше със симисторно управление (нещо с обратна връзка..) обаче нищо не намирам освен димери и регулатори за дрелки така че маи си оставам с китаичето отвънка, въпреки това ще поглеждам насам може на някои да му хрумне нещо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
miro_mezdra Опитен потребител

Регистриран на: 21 Сеп 2007 Мнения: 154 Местожителство: Мездра
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 11:05 Заглавие: |
|
|
Примера с с крушките иде да каже че решението не е стабилно т.е. в зависимост от натоварването може да се променя входното напрежение , но дори и да не е точно 110 волта системата стемата пак ще работи.
Предполагам, че 20 процента отгоре отдолу няма да и пречат.
Затова и кръстих решението по този начин.
Решението с автотрафа е значително по-добро. _________________ Skype - miro67_r |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 11:24 Заглавие: |
|
|
| miro_mezdra написа: | 20 процента отгоре отдолу няма да и пречат.
Затова и кръстих решението по този начин.
|
20-те процента, в "зависимост от товара" могат да достигнат и кАде 100-те !
След като си "патентовал" такова решение да ти препоръчам вместо допълнителен траф последователно - сложи лампа > ще си имаш и дискотека (2in1)  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|