 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Съб Яну 30, 2010 16:32 Заглавие: |
|
|
Такива със симистори/димери изобщо не им е мястото при такива консуматори! Карай с китайчето като толкова те дразни. Отваряш мериш какви изходни напрежения изкарва,колко ампера отдава. И го заменяш с аналогичен но за 220в. Най-лесно ще намериш на ljclub.net . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com
Последната промяна е направена от DJ69VN на Нед Яну 31, 2010 14:38; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emptyspace Нов потребител

Регистриран на: 30 Юни 2009 Мнения: 47
|
Пуснато на: Нед Яну 31, 2010 9:48 Заглавие: |
|
|
Вчера воден от любопитство и великата мисъл,че на теория между теорията и практиката няма разлика,но на практика има, вързах на големия траф последователно трафче 110в 12W от часовник с аларма. Уредбата бачка почти перфектно с товар, усилва се до 22 от общо 30 деления, след това дисплея почва да премигва от недостиг на ток и трафченцето след продължителна работа загрява доста, но то е само 1/10 от необходимта мощност така, че мисля да си реша проблема с допълнителен траф. според мен резултатът от теста е задоволителен.Благодаря на всички още един път за напътствията  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Нед Яну 31, 2010 11:05 Заглавие: |
|
|
| Така и така ще слагаш допълнителен траф, по-добре е той да си е автотрансформатора 220-110V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sword Опитен потребител

Регистриран на: 23 Ное 2009 Мнения: 196 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Яну 31, 2010 14:35 Заглавие: |
|
|
| Според мене ще си докараш беля с тия иксперименти.Таз работа с последоватерния траф не е за такива консуматори с променлив товар като крайното стъпало на уредбата ти!Като изкаш да не я бъркотиш вътре сложи външен траф в хубава кутия дето да прави 110 волта и да си спокоен -може да сложиш някой траф от старите телевизори дето имат две намотки по 110волта и за тука са свързани двете последователно,ти ще вземеш от единия край със средната точка и готово ,ако имаш място в уредбата даже може вътре да го вградиш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|