| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Мар 25, 2005 17:08 Заглавие: Видео AKAI VS-F12 - не работи дисплея |
|
|
Видео AKAI - VS-F12 - след ремонт на захранващия блок видеото заработи, но няма никаква индикация на дисплея. Доколкото знам необходимо е допълнително по-високо напрежение за работата му, но нямам идея къде да го меря - търсих схема, но не намерих. Ако някой има идея по въпроса ще се радвам да ме осветли. Евентуално кои други модели са с подобна индикация, за да търся схеми за тях.
Предварително благодаря . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пет Мар 25, 2005 19:00 Заглавие: |
|
|
Какви напрежения ти излизат от захранващия блок?Има ли 30в,3в?Виж какво имаш на двата крайни крака на диспея! _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Мар 25, 2005 19:28 Заглавие: |
|
|
| Виж на тъмно дали се виждат жичките на отоплението на дисплея като вишневочервени.На тях се подава обикновено променливо напрежение от отделна намотка на трафа |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Мар 25, 2005 23:34 Заглавие: |
|
|
И на тъмно нищо не свети. На захранващия блок намерих схема - вижте атача. Всички напрежения смятам, че са в рамките на нормалното / например 5В е 5,2В; другите са с подобни отклонения, само 23В е към 22, но то не е стабилизирано, а входното беше по-малко от 220В /. Явно не е там напрежението за дисплея - някъде по дънната платка трябва да се формира, но не мога да разбера къде, а и не знам колко трябва да бъде. Преди малко дори ми казаха, че трябва да е +/- 35В? Напосоки набарах едно напрежение 30В, ама за какво е - не знам.
P. S. Пробвах прикрепения файл дали се отваря нормално, но незнайно защо излиза като .ехе и се стартира ДОС-промпт. Направете разширението му .zip и ще стане - компресиран с Winzip .jpg файл е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Мар 25, 2005 23:46 Заглавие: |
|
|
ако нямаш отопление на дисплея никога няма да светне-виж го хубаво на тъмно.трябва да виждаш три или повече хоризонтални линийки-оранжеви.Виж какво влиза на чипа управляващ дисплея-там трябва да ги имаш тези напрежения от по 30 волта.а отоплението трябва да е от 1.2в до към 4в зависимост от типа на дисплея.както каза колегата то е на двата крайни извода на дисплея  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Мар 25, 2005 23:55 Заглавие: |
|
|
| Ще погледна по-внимателно още един път за отоплението. Нямах възможност да меря, когато прочетох съветите ви. Но във всеки случай, не виждам от захранващия блок да излиза такова напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Мар 26, 2005 0:08 Заглавие: |
|
|
Я уточни какъв е дисплея-вакумно луминисцентен или с течни кристали.ако е с течни кристали забрави по горе написаното.  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Мар 26, 2005 0:13 Заглавие: |
|
|
| Не е LCD - защо ще му търся отоплението иначе. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Мар 26, 2005 0:21 Заглавие: |
|
|
ОК гаси лампата тогава тези AKAI ги правят с едно шибани трансвертери на високите напрежения и като се скапят направо лудваш докато ги подкараш.от малките напрежения правят това за дисплея стрдансвертер.така че търси  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Съб Мар 26, 2005 5:09 Заглавие: |
|
|
Хващай жилата дето е с 23в и понея до мьката ти трансвертера го тьрси на дьнната платка някьде под дисплея.трябва да е екранирана кутйка,има наблизо и електролит за високо напрежение
Успех! _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|