| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Нед Фев 07, 2010 18:58 Заглавие: |
|
|
Само да добавя от горния пост тъй като се спомена "ако нямаш достатъчно опит" - лошото е че понякога изглежда с уреда здрав прехода но не е ! _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Фев 07, 2010 19:11 Заглавие: |
|
|
| На мен пък ми е чудно, какво е мерил колегата, като не е проверил C-E. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 17:10 Заглавие: |
|
|
| значи нямат връзка транзисторите между к-е. Днес ги смених и като го включих светеше жълтата лампа до потенциометъра. Тя за какво е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 17:17 Заглавие: |
|
|
Ако беше прочел какво пише в pdf-а щеше да знаеш защо свети ...
| Цитат: | | За допълнително обезопасяване на стъпалото в колекторната верига на транзистора VT12 е включен светодиод тип VQA13 — VD5, който свети при сработване на защитата. Светодиодът е монтиран на лицевата плоча на усилвателя и чрез него се предупреждава операторът да изключи захранването до отстраняване на повредата. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 18:07 Заглавие: |
|
|
И звинявам се но не разбрах на този усилвател сработва ли му релето което включва товара /кулоните/
Мисля че е необходимо здраво мерене на всичко
въоръжи се с търпение и мери наред, в противен случай ще гориш транзистори до второто пришествие. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 18:15 Заглавие: |
|
|
Чарли, веднъж писа , че няма връзка Б-Е, после стана К-Е.
Знаеш ли как се мери транзистор, и другите два крайни транзистора да не би да имат " връзка" К-Е? Защото ако е така - те са за смяна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 18:54 Заглавие: |
|
|
| знам как се мери транзистор. сигурен съм че само два са изгорели. А може ли защитата да сработва защото не е реголиран първоначалния ток тока на покой. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 19:01 Заглавие: |
|
|
Не. Защитата сработва защото имаш постоянно напрежение на изхода .
Ако тока на покой не е регулиран или ще ти греят крайните транзистори без сигнал , или ще имаш изкривявания тип "стъпенка" на сигнала |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunter_88 Опитен потребител

Регистриран на: 04 Фев 2008 Мнения: 169 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 20:44 Заглавие: |
|
|
| Провери си пътеките дали са здрави, може да ти е прекъснала някоя пътека на масата и заради това да ти сработва защитата, защото на изхода получаваш постоянно напрежение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ChaRLi_Belmeken Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2008 Мнения: 32
|
Пуснато на: Пон Фев 08, 2010 22:05 Заглавие: |
|
|
| мерси за предложението ще проверя пътеките А преди да сменя изгорелите транзистори лампата на защитата не светеше. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|