| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivtv1 Опитен потребител

Регистриран на: 01 Окт 2007 Мнения: 473 Местожителство: elin pelin
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 16:06 Заглавие: |
|
|
| Вместо да се мери канала е необходимо да се измери изолацията на чифта за пренос.Сега е зима и след първия сняг всички лоши муфи теглят влага. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 18:10 Заглавие: |
|
|
Измерването включва и това. Земно съединение.
| shri написа: | | балансен смесител. |
Това е  _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 19:30 Заглавие: |
|
|
| shri написа: | | балансен смесител. |
Е аз останах с впечетление, че го има това на у-вата?
п.п. попринцип Не би трябвало да има никакво значение при балансирания метод но понякога като обърнеш от едната страна 2 та кабела се получават други резултати. Пробва ли? _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 19:41 Заглавие: |
|
|
Ако някой ми обясни какво точно е балансен вход, може и да захапя и да отговоря адекватно. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 20:01 Заглавие: |
|
|
Мяза ми на симетричен и несиметричен вход, само, че при нас е симетрирано с трафче, а по тези схеми с ОУ.
Към всяка уребда сигнала влиза в симетричен вход. _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 20:02 Заглавие: |
|
|
Дали е с траф дали е с ОУ принципа е същия. Просто е реализирано по различен метод. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 11, 2010 20:05 Заглавие: |
|
|
Да. Съгласен. Навсякъде е симетрирано. Утре ще драсна какво е станало след измерването и след корекцията на сигнала по канала.
Има и рима даже  _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hapy_boy_21 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Май 2005 Мнения: 448 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Фев 15, 2010 18:09 Заглавие: |
|
|
Опа
Тъкмо се прибирам от мерене на канала.
Брума - дължеше се от трафчето, което смъква от 30 V до към 500 600 mV и чифта беше закачен на него. Най-вероятната причина за брума е заземена линия.
Сложихме траф 240 V/1 V на друга линия и от друга уредба. Брум няма. Чист сигнал. Оставихме за кратко без сигнал трафа, пак няма брум.
Самовъзбуждането изчезна, след като коригирахме канала.
Най необичайното поне за мен е честотната характеристика на канала след като се коригира. Единствени честоти 8, 10 и 12 KHZ са почти повдигнати на +12 Db. Всички останали от лентата са почти на -10, -8 Db.
Подава се сигнал към селата 4 V. В последното село пристигна 225 mV. В посредните две, стига почти до 775 mV.
В едното село даже се чуваше цифров пренос.  _________________ http://extrahost.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|