 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Фев 14, 2010 3:12 Заглавие: |
|
|
Това в атача би трябвало да работи по следния начин:
При включване или натискане на бутона "CLEAR" индикатора показва "0",
бутона "UP" е неактивен
бутона "DOWN" брои нагоре,
при индикация "1":
бутона "UP" е активен (брои нагоре)
бутона "DOWN" е неактивен,
при индикация "2", "3", "4", "5"
бутона "UP" е активен (брои нагоре)
бутона "DOWN" е активен (брои надолу),
при индикация "6"
бутона "UP" е неактивен
бутона "DOWN" е активен (брои надолу),
Бутона "CLEAR" е активен винаги и съответно би нулирал брояча. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
crazymaster Активен потребител

Регистриран на: 26 Яну 2010 Мнения: 61
|
Пуснато на: Нед Фев 14, 2010 14:07 Заглавие: |
|
|
lenko71, твоето предложение звучи страхотно!
само едно нещо му трябва и всичко ще си дойде на мястото, въпреки, че може и без него, но със него всичко ще е перфектно
а именно:
| Цитат: | При включване или натискане на бутона "CLEAR" индикатора показва "0",
бутона "UP" е неактивен
бутона "DOWN" брои нагоре, |
Когато сме на "0" има ли начин да се направи когато се натисне бутона "UP" да ни покаже "2" ?
Доста елементи се насъбраха, някой може ли да се наеме да измисли платка? Ще почерпя/може би по банков път / |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Фев 14, 2010 22:34 Заглавие: |
|
|
Абе аз тая схема я пуснах колкото да ти покажа за каква плетеница става въпрос обаче ти не се отказваш.
За двойката след нулата - може. И платка може да ти измисля ама ще чакаш.
ПП: Като знам че цялата работа може да стане и с една инт. схема...това си е чист мазохизън. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
crazymaster Активен потребител

Регистриран на: 26 Яну 2010 Мнения: 61
|
Пуснато на: Пон Фев 15, 2010 10:43 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | ПП: Като знам че цялата работа може да стане и с една инт. схема...това си е чист мазохизън |
е добре, защо не споделиш този начин, а ме плашиш с горната схема ?
Бях започнал да мисля къде да сложа платката вече... че с толкова интегралки по нея
П.С.
Ами колкото и да се уплаша предполагам, че няма да се откажа... освен ако накрая цената не ме откаже  _________________ Електронни цигари
Последната промяна е направена от crazymaster на Пон Фев 15, 2010 13:52; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Фев 15, 2010 13:33 Заглавие: |
|
|
| Имаш Л.С! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|