| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
halil1988 Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2009 Мнения: 24 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 15:00 Заглавие: |
|
|
Значи днеска гледах сд'то отзат има две камбанки(чинчове) сигурно те са за усилвател и на кой изход ще е по хубаво да вържа усилвателя на чинчовете или изходите за тонколоните дето са. И от текста дето е дал ЕLP разбирам че едната бобина е с 20навивки и 1мм диаметър на проводника, а другия също толкоз навивки ,но с 5мм диаметър на проводника. Правилно ли съм разбрал и за сега схема 2 ли е най удачната?
Мерси предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mario-G Опитен потребител

Регистриран на: 13 Яну 2009 Мнения: 332
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 15:16 Заглавие: |
|
|
| Това CD няма ли си модел? Ако това с чинчовете са линейни изходи, а не входове, най-подходяща е втората схема. Но според мен е по-удачно да се използва нещо от сорта на TDA8560Q, защото за стерео ще ти трябват 2 усилвателя с другата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
halil1988 Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2009 Мнения: 24 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 15:36 Заглавие: |
|
|
| Модела на сд'то е Pioneer DEH - 405, но тъй като той е много стар няма никаква информация в нета за него поне аз ненамерих. А за бобинките правилно ли съм разбрал? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 16:11 Заглавие: |
|
|
| halil1988, Нищо не си разбрал. Бобините се навиват от меден ПЕЛ 1.0 мм проводник в/у тяло (свредло) 5 мм - 20 навивки,като последните 5 се навиват в/у останалите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
halil1988 Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2009 Мнения: 24 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 16:29 Заглавие: |
|
|
| Много ти благодаря petromaniq66! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 17:25 Заглавие: |
|
|
Щом има изходи (чинчовете), най- добре ползвай тях. Така сигнала ще е с по малко изкривявания. Те затова са сложени - да се подава към усилвател с тях. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
halil1988 Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2009 Мнения: 24 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Фев 17, 2010 17:32 Заглавие: |
|
|
| Много ви благодаря на всичките за бързите отговори! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vaskokl Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2008 Мнения: 43 Местожителство: с. Ивайло общ. Пазарджик
|
Пуснато на: Пет Фев 19, 2010 11:19 Заглавие: |
|
|
аз имам съмнения че кояти и схема да ползваш, няма да си очарован от крайния резултат. имам няколко подобни усилвателя за кола и когато се запали автомобила се получава един неприятен звук. _________________ Благодаря предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 19, 2010 12:12 Заглавие: |
|
|
| vaskokl написа: | | когато се запали автомобила се получава един неприятен звук. | За неприятния звук има LC-филтри-иначе със схема не може да ти се угоди. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
halil1988 Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2009 Мнения: 24 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Фев 21, 2010 17:16 Заглавие: |
|
|
| А някаква схемичка за LC филтър можете ли да ми дадете за схема2? Аз за всеки случай да я имам пък. В гугъл гледах не намерих нищо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|