| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dreadx Опитен потребител

Регистриран на: 27 Мар 2005 Мнения: 413 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 16:04 Заглавие: Repair tip: NEO 2966TX - картината смачкана отдолу |
|
|
Картина смачкана отдолу. Шаси K2966-AXT 01
Захранването 12V на STV9306A се получава от 24V с резистор от 560 Ohm и два диода - 1N4148 + zenner 1N4742A - 12V / 1W, който беше пробил и вместо 12V напрежението беше около 7-8V.
Смених го с 2 x 1N4735A - 6.2V / 1W. Въпросният диод на шасито е означен като VD430. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 16:15 Заглавие: Re: Repair tip: NEO 2966TX - картината смачкана отдолу |
|
|
| dreadx написа: | Картина смачкана отдолу. Шаси K2966-AXT 01
Захранването 12V на STV9306A се получава от 24V с резистор от 560 Ohm и два диода - 1N4148 + zenner 1N4742A - 12V / 1W, който беше пробил и вместо 12V напрежението беше около 7-8V.
Смених го с 2 x 1N4735A - 6.2V / 1W. Въпросният диод на шасито е означен като VD430. |
Характерен дефект за това шаси.Виж всички кондензатори-захранващи и обратни връзки.Интегрална схема до сега съм нямал
случай.Виж и предпазните резистори в захранването-увеличават си
стойностите.
Успехи!!!!!!!
RAI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dreadx Опитен потребител

Регистриран на: 27 Мар 2005 Мнения: 413 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 16:28 Заглавие: |
|
|
| След смяната на ценера картината изглежда нормално, само това ли се прави при такъв дефект, или има и друга причина за да пробие - примерно кондензатора който участва в същото захранване..? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joniks-serviz Опитен потребител

Регистриран на: 10 Сеп 2004 Мнения: 352 Местожителство: България-Пловдив
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 16:42 Заглавие: |
|
|
Да при всяко положение ги смени кондензаторите на захранването за да нормализираш напрежението иначе пак ще се получи същия проблем!!  _________________ РЕМОНТ НА ТЕЛЕВИЗОРИ,LCD,PLASMA,АУДИО И ВИДЕО,ЛАПТОПИ- ТОТАЛЕН РЕМОНТ,ИГРАЛНИ КОНЗОЛИ- X-BOX,PS3, BGA-REBALLING,КОМПЮТРИ И ПЕРИФЕРИЯ,LCD МОНИТОРИ,GSM,ДИГИТАЛНИ ФОТОАПАРАТИ,ВИДЕОКАМЕРИ,МИКРОВЪЛНОВИ ПЕЧКИ, КЛИМАТИЦИ, ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 21:51 Заглавие: |
|
|
| Joniks-serviz написа: | Да при всяко положение ги смени кондензаторите на захранването за да нормализираш напрежението иначе пак ще се получи същия проблем!!  |
А на мен ми се струва, че просто ценерите са калпави, защото ми ги носят с този дефект още предпродажбени. Сменил съм вече десетина ценера и нито един телевизор не се е върнал втори път. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dreadx Опитен потребител

Регистриран на: 27 Мар 2005 Мнения: 413 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 2:25 Заглавие: |
|
|
Да, точно това исках да разбера понеже нямам почти никакъв опит не само с NEO, ами въобще с телевизори.
Благодаря ви за информацията и успех ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 13:43 Заглавие: |
|
|
dreadx,като не разбираш от телевизори защо се мъчиш.
Има достатъчно колеги които ще ти го оправят...Така по нета с неразбиране и съвети трудно ще го оправиш. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dreadx Опитен потребител

Регистриран на: 27 Мар 2005 Мнения: 413 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 19:27 Заглавие: |
|
|
Ти прочете ли внимателно темата..? Къде пише да съм се измъчил и кое точно не съм оправил?
Темата се изчерпа вече. Благодаря на всички които споделиха своя опит. След като обсъдихме въпроса се стигна до следния извод - дефекта е характерен за това шаси и се оправя единствено със смяна на ценера VD430. Исках да разбера дали съм направил всичко както трябва, понеже през въпросния ценер не тече много голям ток и върху него се отделя мощност около 250mW което нормално не е причина да изгори.
И.. това май не е точно раздела за безплатна реклама, но ако имаш да предложиш някоя оферта на която никой не може да устои, пиши :Р |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|