| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 16:55 Заглавие: PHILIPS-търся съвет |
|
|
модела е 28рw6312/00 ,a шасито-MD1.2E . Проблема е стеснен екран от страни с по 5 см. съответно е разширен по вертикали.Телевизора е цифров и не знам дали в серв. режим има опция Н размер. захранващото напрежение на кр, стъпало за Х.О. е 138в. Когато го вдигна на 150в ТВ. паботи нормално, но тримера на захранването отива до краи,и мисля ,че не е нормално да го оставя така . А ВИЕ? БЛАГОДАРЯ ВИ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 17:13 Заглавие: |
|
|
| По схема за шаси MD1.2E за 25 и 28 инча +B го дават +140В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 17:20 Заглавие: |
|
|
ГОШО благодаря ти . Ппоблема не е в тях,че го дават 140в,а проблема е в мене,че го гледам тъпо като....КЛИЕНТ.Чудя се проблема дали е софт. или хардуерен  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Мар 27, 2005 17:53 Заглавие: |
|
|
Ако не искаш да влизаш в сервизен режим / там би трябвало да има опция за разширяване размера по хоризонтал / защо не опиташ да добавиш кондензатор ? _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 8:47 Заглавие: |
|
|
| Долния диод (с анода на маса) или кондензатора паралелно на него предизвиквт този ефект ,диода ,като пробие а кондензатора когато прекъсне,но това не влияе на вертикалния размер...на цифровата платка имаше май бутонче "сервиз" то се задържа натиснато и се включва захранването.В сервиза има опция за Н-размер както и възглавница и трапец. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 23:03 Заглавие: |
|
|
| огледай електролитите около НО,имал съм такъв случай .Помня само че беше на много терсене място ,смени го и проблема ти е решен,без да влизаш в сервизното |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|