| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Dany_M Нов потребител

Регистриран на: 03 Окт 2009 Мнения: 24 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 6:56 Заглавие: |
|
|
"истинските професионални зарядни нямат автоматика . най много защита от обратно включване (1 диод).много рядко стабилизация по ток .
навремето като карах запорожец си носех зарядно от контакт диод и кабели за акумулатора .боде се в контакта, 1 печка или крушка ограничава тока .повече от това на любителя не е нужно .
системите с подържащ ток съсипват акумулатори от типа монбат."
Това съм го чел в няколко руски сайта за електроника и ми изглежда логично. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 7:37 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | навремето като карах запорожец |
Май и по отношение на зареждането на акумулатори си останал на нивото на Запорожеца. Тези простотии за диод и печка ограничител си ги запази за себе си ,това не е форум от типа "утепай се сам " ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dany_M Нов потребител

Регистриран на: 03 Окт 2009 Мнения: 24 Местожителство: Sofia
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 9:07 Заглавие: |
|
|
Най-накрая и годината на великото изказване цъфна наяве
1967.... _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 9:32 Заглавие: |
|
|
| Dany_M написа: | | "истинските професионални зарядни нямат автоматика . .... | Но имат обслужващ персонал който следи температура, напрежение, заряден ток, гъстота на електролита и т.н. постоянно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 18:10 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | Най-накрая и годината на великото изказване цъфна наяве Laughing
1967.... |
То и с този ток на зареждане 0.5-2А има да си се зарежда 3 денонощия. А пък си представям онова мрежовото с 500-1000 ватова крушка за ограничаване на тока ,каква икономия на енергия само -500 вата консумация за 36 вата зарядна мощност. Ако ползвахме такива зарядни за GSMи ,щяхме да имаме поне по 2 ,единия се зарежда 3 дена ,а другия се ползва ,после се сменят ! Колега Dany-m ,това са архаизми ,при това доста опасни ,не ни ги пробутвайте за нещо най добро в областта ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dany_M Нов потребител

Регистриран на: 03 Окт 2009 Мнения: 24 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 20:52 Заглавие: |
|
|
| Че са опасни, опасни са. Човека накрая го е написал в червено. Идеята е ако нямаш под ръка зарядно, да си свършиш работа временно. Разбира се, че и дума не може да става за професионално зарядно с един диод и една лампа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 22:02 Заглавие: |
|
|
Тая тема отива към девиза:
''Не правете, никога, това у дома'' _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Съб Фев 20, 2010 22:07 Заглавие: |
|
|
Ако ти се занимава,ето едно примерно решение на зарядно.
ПС Схемата след греца,не е към зарядното. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitre Активен потребител

Регистриран на: 15 Апр 2008 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 21:14 Заглавие: |
|
|
| lz1wvm написа: | | Ако ти се занимава,ето едно примерно решение на зарядно.... |
Сега ако има и платка може да я направя |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|