| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 14:15 Заглавие: |
|
|
Схема на цифровата част
Забелязах, че понякога проблема изниква дори само като докосна фишката с ръка. Но само когато е изключен. Когато работи каквото и да правя няма проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Edesign Опитен потребител

Регистриран на: 01 Сеп 2005 Мнения: 301
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 14:44 Заглавие: |
|
|
22pF на ресета е малко - сложи повече от 1 нано до 100нано _________________ www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 16:50 Заглавие: |
|
|
| Така беше даден на схемата. Даже погледнах оригинала дали не са изпуснали n след 22, но пише pF. Смених го за проба с 22 nF, но няма ефект. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 20:32 Заглавие: |
|
|
| Смени 78L05 за проба . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 21:20 Заглавие: |
|
|
Има висящи портове по-принцип не се ползват но е желателно и те да са към + или - ако не са деактивирани  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Edesign Опитен потребител

Регистриран на: 01 Сеп 2005 Мнения: 301
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 6:35 Заглавие: |
|
|
разгледах пдфа на f876 и гледам няма вътрешен ресет. То ако наистина е така тази схема, която е използвана изобщо не може да ресетира контролера като хората. Явно при старт ъп прави каквото си иска и самопроизволно си влиза в процедурата за калибриране от време на време и разваля записите в еепром. Ако ресета трябва да е наистина външен с RC група то този кондензатор трябва да е микрофаради. _________________ www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 14:29 Заглавие: |
|
|
| Това, което съм отбелязал с червено не означава ли, че има вградена схема за ресет: On-Chip Reset Circuit? Пък и като забелязах проблема подложих и другите бройки на тест - откачах, закачах кабела, пусках ги, спирах ги - никакви проблеми, работят без грешка. За сега го оставям на мира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Edesign Опитен потребител

Регистриран на: 01 Сеп 2005 Мнения: 301
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 17:25 Заглавие: |
|
|
не няма ресет - Master Clear Reset е външен. _________________ www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 20:05 Заглавие: |
|
|
| Кварца добре ли осцилира, има две маси тоя процесор, и двете ли контактуват добре ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 23:51 Заглавие: |
|
|
Имам опит с Atmel-ски процесори , някои искат ресет чип ( ресет и при вкл. , и при изкл . ) иначе - голЕма беля се получава . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|