| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 21:21 Заглавие: |
|
|
платката не е задължителна,може и обемен монтаж.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitre Активен потребител

Регистриран на: 15 Апр 2008 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 21:26 Заглавие: |
|
|
неми харесва хвърчащият монтаж
Коригирал съм ти поста Не се отговаря с този бутон |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lz1wvm Опитен потребител

Регистриран на: 12 Апр 2007 Мнения: 278 Местожителство: в Гората
|
Пуснато на: Вто Фев 23, 2010 21:27 Заглавие: |
|
|
| Въпрос на вкус. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumpi Teslata Нов потребител

Регистриран на: 16 Май 2006 Мнения: 6 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 22:21 Заглавие: |
|
|
Аз си поръчах зарядно в Стара Загора, във фирма в която по рано са работели към ДЗУ-то. Без регулиране е към 140 лева и ти го настройват на 13,8 или 14,1 волта. Аз си поръчах регулируемо 20 амперово има цифрови индикатори за ток и напрежение и можете да регулирате и тока и напрежението. До 16 волта е защото го ползваме за тягови батерии при фотоволтаичните системи. Зарядното е импулсно. Компактно с радиатори в черно е цялото. Цената е 370 лева с ДДС. За да спестя на критиците коментарите за цената - вече е платено. _________________ www.predpazitel.com - наблюдавай бурята спокойно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kolo Активен потребител

Регистриран на: 27 Юни 2006 Мнения: 59 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 15:37 Заглавие: Зарядно за акумyлатор |
|
|
Ето и една моя схема: http://www.kn34pc.com/index_main_d.html .Простичка е но има
защита от обратно свързване на акумулатора а ако човек си помисли малко може да и направи и защита по ток с още 2 елемента.Ето и още един по-пряк линк: http://prikachi.com/files/1338478R.jpg _________________ коло
Последната промяна е направена от kolo на Чет Фев 25, 2010 16:46; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 15:59 Заглавие: |
|
|
Преди доста години се наложи да ремонтирам едно Руско зарядно
беше доста добро като параметри и конструкция.
Тогава се наложи да му сваля схемата за да го ремонтирам успешно
ще се опитам да я намеря и ще я кача |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
balsam Нов потребител

Регистриран на: 13 Мар 2010 Мнения: 1
|
Пуснато на: Нед Мар 14, 2010 19:29 Заглавие: зарядно за акомулатор |
|
|
| здравейте аз съм нов.интересува ме траф за лунички 12волта 60 вата 5 ампера + грец ще зареждат акомулатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Мар 14, 2010 19:36 Заглавие: |
|
|
balsam, не се пише в чужди и стари теми.
По твоя въпрос - акумулатор се зарежда с ток.
За да протича ток трябва да има разлика в потенциалите и тогава той "тече" от по-високия към по-ниския.
Сега си отговори на въпроса какво е номиналното напрежение на акумулатора който искаш да зареждаш и каква е разликата с 12-те волта на трансформатора от луничките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|