| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 1:48 Заглавие: |
|
|
| Послушай колегите! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenc Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2006 Мнения: 102 Местожителство: г. Разлог
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 12:05 Заглавие: |
|
|
защо не пробваш с захранване от ком. по-евтино и по-просто здраве му речи (аз защо не и обикновен трансформатор), това е в случей че не е с образувателна цел. _________________ човек живее само в сегаштния момент,всичко останало или вече е минало или неизвестно дали ще бъде...Марк Аврелии |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
alexandar888 Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2009 Мнения: 146
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 13:05 Заглавие: |
|
|
...
Последната промяна е направена от alexandar888 на Сря Фев 04, 2026 0:34; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 13:19 Заглавие: |
|
|
Отвори едно АТХ захранване и изкопирай схемата на служебното захранване, някой правят около 12В и после има 7805 или имат 2 намотки на трафа и се ползва едната за 5В. Само му сложи един варистор на входа и този кондезатор който е около мощния транзистор около 22uF по спомени... го сложи с максимално високо работно напрежение и да е дълеч от греещи елементи и по-възможност да е по-марков. Предпазител на входа задължително. Както и ценер на изхода за защитна мярка. Релето може да се замени с 12В но с аналогични контакти и корпус. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenc Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2006 Мнения: 102 Местожителство: г. Разлог
|
Пуснато на: Нед Фев 28, 2010 12:12 Заглавие: |
|
|
тоя профи усилвател има ли собствено захранване и с какви стойности. защо не изполваш него _________________ човек живее само в сегаштния момент,всичко останало или вече е минало или неизвестно дали ще бъде...Марк Аврелии |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 28, 2010 13:51 Заглавие: |
|
|
Alexandar888 написа | Цитат: | Трябва ми импулсно захранване 4W, ще захранва 12V вентилаторче, светодиоден индикатор и едно 24V реле.
|
Незнайно защо му предлагате 12 волтов адаптер ,и то от същото място където има и 24 волтови ,за които съм му писал още на 1 страница ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
alexandar888 Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2009 Мнения: 146
|
Пуснато на: Нед Фев 28, 2010 17:51 Заглавие: |
|
|
...
Последната промяна е направена от alexandar888 на Сря Фев 04, 2026 0:34; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Нед Фев 28, 2010 18:04 Заглавие: |
|
|
Най-добре В усилвателите не е много препоръчително да има импулсни . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 28, 2010 18:33 Заглавие: |
|
|
| Трябваше да си навиеш една тънка намотка ,докато си можел на големия траф . За тази мощност електролитите тури поне 33000 ,микро ,не че ще ги стигнеш тези 250 вата ,но поне 125 ще изкара. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|