| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kabel Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2007 Мнения: 198 Местожителство: Павел бяня
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 1:23 Заглавие: |
|
|
Значи тя системата и сега работи но поради разширение мислех с гигабит суич ама измислих днес друго.Кабелите са 600 MHz Cat.7 S/FTP, FRLSZH CAT7 самостоятелно екранирани чифтове (алуминиево фолио) по около 25 метра минават през тавана
обща плетена медна екранировка; AWG 23 проводник (99.9% мед);
Възпрепатстваща горене (FRLSZH) обвивка,екранирани конектори с позлатени пинове.Рутера е NETGEAR WNDR3700 ЛИНК .На 3 различни места има гигабит устройства а на две от местата има и по още 2 други устройства или стават 3 на едно място.Заради гига устроиствата ми трябваха суичовете ама направих следното.Трите гигабитни ги вързах диретно в рутера от 4 му порт сложих обикновен суч и с втори кабели "добре че в стената има шлаух"до обикновенните устройства там по един 100мб суич за по 2 и съм готов на цената на само 1 гига суич.Ако не е ясно утре скица. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 3:03 Заглавие: |
|
|
Я дай скица И напиши всяко от устройствата какво е и за какво се ползва. Както и какъв му е ethernet adapter-а т.е дали е само 10/100Mbit или 10/100/1000Mbit. Изглежда всичко по кабелите е наред (btw кабела лилав ли е )
Ако ти се занимава с MS Visio може да стане доста лесно направата на топологията  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 4:33 Заглавие: |
|
|
Ако те устройва 5 порта има на неомонтана който си падат и умнички... УЖ. Цената е супер . За този D-Link, ще взема да купя един да го посгърча да го видя, тъй като там където го монтирах го натоварват но предимно на 2-3 порта едновременно което.. не е показателно. _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobo Нов потребител

Регистриран на: 18 Авг 2008 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 12:40 Заглавие: |
|
|
| Огледай се и за Linksys или 3Com. Хич не са им лоши моделите, ама са по-скъпи. "Умен" switch (в нета можеш да го търсиш като managed) едва ли ти трябва, освен ако не правиш някаква супер сложна мрежа, или пък достъпа до мрежата не е от критична ваност по всяко време. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mishomvp Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2004 Мнения: 2357 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 12:45 Заглавие: |
|
|
bobo Защо се изказваш без да си прочел ?!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobo Нов потребител

Регистриран на: 18 Авг 2008 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 01, 2010 12:16 Заглавие: |
|
|
| Ъ..., какво не съм прочел? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|