| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 18:24 Заглавие: |
|
|
Може и с две интегралки TDA7294 да постигне желаната мощност от 140W. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Сря Фев 24, 2010 19:52 Заглавие: |
|
|
В елимекс я има на платка сглобена за 6.90лв още се чудя дали ще тръгне . Иначе ако слагаш 2 чипа за мостов варянт имай на предвит, че в конкретния случай трябва да е на 8 ома при мостово свързване. То като цяло тоя чип не е желателно на 4 ома да се товари много. Поради тая причина бях чертал една измислица с него + крайни транзистори но така и не остана време да я подкарам.. Стойностите не са гарантирани смисъл трябва да се позабавлява човек за да ги напасне или да се пресмята като цяло. Ако имаш мерак може да пробваш ако не здраве да е . _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropan4o Нов потребител

Регистриран на: 21 Фев 2010 Мнения: 26 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 18:06 Заглавие: |
|
|
| gakal разгледах малко информация за тази ИС и ми хареса можеш ли да ми дадеш някаква работеща схема на свързване и също така имам няколко ИС (TDA7302,L4916,LM1894N,TDA2320A,TDA2005) искам да питам дали преди да стигна до TDA7293 мога да мина и през TDA7302 и с нея да разделя сигнала освем към TDA7293 и към TDA2005.Целта е да се получи нещо като сараунд системка, тъй като имам бая озвучители от радио точка, телевизор Юнус, радио веф, и още от колони респром за средните,и от старата кола на баща ми още някой друг високоговорител и целта е да се по използват защото няма иначе за какво да ги държа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 19:34 Заглавие: |
|
|
ТДА 7302 е управляем по цифрова шина звуков процесор. Ако имаш достатъчно знания за да го "подкараш" - не би трябвало да е проблем да си направиш и усилвателите- колкото искаш. Що се касае за TDA7294- работеща схема е даташиита който можеш да си дръпнеш отвсякъде в нета.Ако не ти "харесва" английския вариант- в атача го има преведен на руски.Ако и руския не ти "харесва" в магазините се продава за около 16 лева готов кит на "Хобикит".
И накрая (в кръга на шегата ) понеже пишеш, че имаш доста радиоточки пресметнах, че ще ти трябват по около 25 радиоточки свързани в сложна последователно-паралелна схема за да свържеш така направената колона на изхода на TDA7294 и тя да не изгори.
Извод- ако ще слушаш радиоточките- ориентирай се към някаква по-слаба ИС с изходна мощност до 10-20 вата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropan4o Нов потребител

Регистриран на: 21 Фев 2010 Мнения: 26 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 16:14 Заглавие: |
|
|
радио точките смятам да ги слушам през TDA2005, а ТDA7294 да си купя говорител и да го ползвам за бас, а ТDА7302 да ползвам схемата от дeтйшиита която изглежда доста лесна
Последната промяна е направена от tropan4o на Пет Фев 26, 2010 18:29; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 16:33 Заглавие: |
|
|
| tropan4o написа: | | ... даташифта ... |
Datasheet (дейташиит) - лист (страница) с данни (техническо описание и характеристики)
Shift (шифт) - преместване, отместване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|