| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 19:48 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Трудно ще елиминира само единия проводник на петтактовия ключ без да стане късо на позиция 1. |
Не става въпрос за елиминиране на проводника от петтактовия ключ, а от бойлерното табло което е извън банята, където най-често ключовете са двуполюсни с глимка. Много често също са случаите, когато инсталацията е двупроводна и двата проводника се прекъсват тъй като минават през ключа. При такъв случай нулата задължително трябва да бъде директна, тъй като след изключване на ключа бойлера остава без зануляване, а това е недопустимо. През ключа е по добре да преминава фаза, а нулата директно. Необходимо е само за глимката да се подаде нула (на изхода, или по друг начин, според преценката на техника). Тези ключове с глимката не ги одобрявам много, понеже не са достатъчно издържливи и ако инсталацията е двупроводна, запаралелвам двете клеми и през тях фазата, а нулата директно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todortv Опитен потребител

Регистриран на: 01 Мар 2008 Мнения: 190
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 20:32 Заглавие: |
|
|
Не само,че трябва нулата да НЕ се прекъсва,а е задължително според нормативните документи.Преди повече от година правих замервания в апартамент,в който загиват съпрузи пред очите на детето им точно заради прекъсната нула от бойлерното табло.
Винаги има потенциална разлика междо нулата и земя и уравнителния ток тече през смотаните меки връзки. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кязъм Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 113 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 20:33 Заглавие: |
|
|
Имаш слаба нула. Имах същия проблем с моя бойлер. Бойлера си беше занулен поради липса на трети проводник "земя". При откачане на зануляването и измерване между нула и мека връзка си ги имаше 62 волта. От нас до трафопостта нулевия проводник на енергото е 6 кв.мм с доста спайки по него . Махнах меките връзки и вместо тях сложих от пластмасовите тръби за парно отопление.
Занулих си пак бойлера и вече трета година никакви проблеми. Като откаже и възвратния клапан водата избива през тях. Знам го от опит
Но все пак преди баня си изключвай бойлера ! И при възможност си прегледай всички връзки по захранването на бойлера да са в ред ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 21:37 Заглавие: |
|
|
| Извинявам се не разбрах бойлера в апартамент лие или къща |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 21:54 Заглавие: |
|
|
Аз залагам на блок, но дори и да не е така - какво толкова?!
Да не объркваме човека повече... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bogege Опитен потребител

Регистриран на: 28 Апр 2008 Мнения: 386 Местожителство: st.zagora
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 22:51 Заглавие: |
|
|
| При мен проблема се реши така: Шунтиране на меката връзка на студената вода;Проводник 4 квадрата и 2 скоби за водни съединения за автомобили,едната здраво стегната под меката връзка, а другата над нея;Гарантирана "земя" до бойлера; И нямам проблеми от тогава; |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 22:54 Заглавие: |
|
|
| bogege, и какво ти гарантира, че това е "вечната земя"... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bogege Опитен потребител

Регистриран на: 28 Апр 2008 Мнения: 386 Местожителство: st.zagora
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 23:05 Заглавие: |
|
|
| Ами в панелката няма по добра 'земя" от ВК инсталацията; Това е полжението и Същия проблем при мен се реши така; |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 23:51 Заглавие: |
|
|
Стига сте ръсили глупости. Токът на нагревателя трябва да минава ЕДИНСТВЕНО през ел. инсталацията. Всякакво минаване на тока през водопровода е недопустимо, може да има смъртен случай. А ако тръбите са от новите пластмасови?
За ЗАмерването пък да не говоря. Спираме приказките, ако някой мисли че нещо важно е пропуснато - P.M. на модератор. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|