| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Plamskia Опитен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 164 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 19:10 Заглавие: |
|
|
| Techmaniac Мерси за схемата.Видях я и излезе че е като моята по която правбах да работи магнет вентила.В един преден пост те попитах дали от първия таймер изводите 2 и 6 са заедно, а на втория таймер 6 и7.Излезе че схемата е еднаква.Явно имам проблем в управлението на транзистора, защото импулсите се замазват и няма такова прекъсване на импулси.Какво може да се направи за да се открояват импулсите и транзистора да се отпушва сигурно, дали да има пред него друг транзистор който е вързан на изхода от таймера.Щото сега гейта е вързан на изхода през едно съпротивление. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Techmaniac Опитен потребител

Регистриран на: 27 Окт 2009 Мнения: 1150 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 20:16 Заглавие: |
|
|
" гейта е вързан на изхода през едно съпротивление" - намали го до 10 -15 Ом ,виж с осцилоскоп формата и амплитудата на изхода на 555 без товар като отстраниш резистора към гейта , каква е стойността на захранващото напрежение ? Опитай отделно единия и другия таймер дали изработват 1 вия честотата а втория /с едно ключе /единичен импулс
Последната промяна е направена от Techmaniac на Пон Мар 08, 2010 20:44; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dodov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Май 2008 Мнения: 405 Местожителство: Попово
|
Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 20:33 Заглавие: |
|
|
Промених малко схемата. Какво ви е мнението, какво ще се получи на изхода. И между другото, каква програма ползвате за симулатор?
http://i50.tinypic.com/2hqgpc1.gif |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Plamskia Опитен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 164 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 21:05 Заглавие: |
|
|
| Да не повредя таймера ако го намаля на 10-15 ома.Сега е 300 ома.Захранването е 12 волта.Къде да го закача това ключе да разкъсам връзката от 2 извод и през едно съпротивление което е закачено на плюса.Колко волта да докарам на 2 извод.Дайте ми някой линк или сайт отдето може да си дръпна такава програма за симулатор.Дойде ми сега на ум като ми написа dodov да пробвам схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fortech Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007 Мнения: 140
|
Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 22:03 Заглавие: |
|
|
Би ли пояснил как да се разбира " импулсите се замазват ", ще е по-лесно да се открие проблема.И в коя точка на схемата ги виждаш " замазани " ( предполага се гледаш ги на осцилоскоп )?
Успех. _________________ Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Plamskia Опитен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 164 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 23:06 Заглавие: |
|
|
| Гледам ги на осцилоскоп импулсите от изхода на таймера или директно на гейта на транзистора.Като откача гейта импулсите ги виждам отчетливо, няма преливане.А като закача гейта и да почне да работи магнет вентила излизат замазани или преляти и магнет вентила не може да работи на импулси а само жужи.Като оставя честотата ниска на 2 херца тогава не се замазват но за работа не става.Трябва спирачната течност да вибрира в тръбичките, за да има въртешно чистене а с тази малка честота при която работи магнет вентила не вибрира течноста. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fortech Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007 Мнения: 140
|
Пуснато на: Вто Мар 09, 2010 1:43 Заглавие: |
|
|
За да се влошават импулсите на гейта , една от причините е голямото съпротивление на резистора м/у 555 и гейта. За да не претовариш изхода на таймера , сложи между него и гейта показаното в атача драйверно стъпало--- просто и ефективно.Транзисторите с Ic 300--500 ма и коефициент на усилване по ток над 200. Може също и специализирана интегрална схема-драйвер. Надявам се , че си поставил и диода , показан на схемичката.
Успех.
П.С. Захранването на таймерите нали е добре филтрирано и стабилизирано ? Електромагнитния вентил има ли необходимото бързодействие ? _________________ Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Plamskia Опитен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2010 Мнения: 164 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Мар 09, 2010 2:14 Заглавие: |
|
|
| Мерси за схемата.Елактромагнитния вентил е както немците са го сложили, той не е разбутван.И диода го има.Захранването е добре 12 волта.Видях обаче нещо друго този транзистор който управлява магнет вентила е сменян.И дали там не е проблема.Оригиналния не се знае какъв е бил, и аз да се мъча с този който са ми го лепнали на радиатора.На самата платчица където е запоен този транзистор има и друг елемент който го няма, отрязани му са изводите а отдолу на платката са запоени.Какво ли е имало до този транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|