 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zszbg Нов потребител

Регистриран на: 18 Мар 2009 Мнения: 36
|
Пуснато на: Пон Мар 22, 2010 2:36 Заглавие: |
|
|
...чoвека искаще нешо любителско,като изпълнение,не РОБОТ-хай тех-изпълнение,за което всички мечтаем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Мар 22, 2010 11:21 Заглавие: |
|
|
Ами да си купи един флейвър уейф и да си пече чипове вместо пилета щом иска евтино. Тя тая работа иска оптика да насочва снопа само върху работната повърхност, да мериш температурата на повърхноста да не я прегрееш и т.н. Само с добро желание и лампа няма да стане. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Мар 23, 2010 0:32 Заглавие: |
|
|
Ех, че глупости! Понятието "инфрачервен" ВИНАГИ се асоциира с топлина! Няма начин да не е така! Науката "Оптика" е открила, че инфрачервените лъчи са топлинни лъчи, докато ултравиолетовите например не са топлинни! Дали ще бъде обикновен поялник, котлон, ел.печка, нафтова печка, печка с дърва и въглища, все е инфрачервен уред! Обикновената ел.крушка също излъчва предимно в ИЧ област и по-малко във видимата. А за ИЧ лампи не зная. Може да са направили такива, които излъчват само в ИЧ област, а във видимата-не.
Има дори един закон на Планк, който ни казва, че колкото е по-висока температурата на дадено тяло, толкова по-силно то излъчва в ИЧ област.
http://www.medfiz.hit.bg/5.htm
http://www.referati.org/ref/fizika/infracherveni-lychi
http://www.signlanguage-bg.com/bg/specialized%20bulgarian%20sign%20language/bg/files/153_add_1.htm
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%84%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE_%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D1%8A%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5 _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 23, 2010 1:24 Заглавие: |
|
|
Като е все едно какъв източник ще се ползва-едно котлонче отдолу и една крушка 100W отгоре.То се тая.Чипчетата сами ще падат.От страх.
Например:
 _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|