 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Нед Мар 28, 2010 13:08 Заглавие: |
|
|
Eми защото искам да зареждам и 12V акумулатори.
Не е проблем и нея да си направя.
Имам всички елементи които ми трябват.
Ако има възможност да е нагодя за 6V и 12V акумулатори ще е идеално.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69 Нов потребител


Регистриран на: 01 Май 2007 Мнения: 29
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кязъм Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 113 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Нед Мар 28, 2010 17:48 Заглавие: |
|
|
Направи си тая схема.Работи си безотказно. Трафа вторичното е 16 V изходно напхрежение. Трафа,амперметъра,тиристора и диодите ще си ги подбереш според ампеража който искаш. На резисторите ватовете също. Според използвания тиристор някой път се налага подбирането на кондензатора С1 от 330 nF до 1 mF. Успех !
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milev Опитен потребител


Регистриран на: 10 Мар 2005 Мнения: 322 Местожителство: Тополи обл.Варненска
|
Пуснато на: Нед Мар 28, 2010 18:58 Заглавие: |
|
|
Мерси ще я изпробвам  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|