Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

IGBT транзистор BUP 304
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
banchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Мар 2005
Мнения: 234
Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 18:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешката беше, че се опитвах да го отпуша със напрежението приложено върху прехода CE и се получава така, че в момент на отпушване отпушващото напрежение намалява в следствие на отпушване на самия транзистор, което пък от своя страна не го отпушва до краи.

Тук е редно да си призная, че не желаех да сподела грешката защото малко ме е срам Embarassed от грубата грешка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки може да се обърка и да сгреши.Независимо от рутината или натрупаният опит.Човешко е.
Но има друго.Доколкото си спомням,ако не се лъжа,С-Е не е преход.А в този случай преходите са G-C и G-E. Wink
Мен ме съмнява транзистора да е ментак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

termin_6 написа:
....А в този случай преходите са G-C и G-E...

Не може да се говори за такива преходи в разбиранията от класически (биполярен) транзистор когато става дума за IGBT конструкция Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля,че IGBT е предназначение,а не конструкция или технология.Не твърдя,че знам всичко.Нито целя конфронтиране.Всички преследваме търсене на истината или аз греша.
В този случай,С-Е преход ли е,RC?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
banchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Мар 2005
Мнения: 234
Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре нека не бъде преход. Нека се каже между изводите на колектора и емитера.

Относно това дали е ментак - твъро не е ментак! Предстоят ми още изследвания върху различни транзистори и различни схеми за управлението им.

Относно за това дали е преход или не може да се съди от тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Insulated-gate_bipolar_transistor. На картинката се виждат доста преходи между CE, изводите си остават за човека наблюдаващ картинката.


Последната промяна е направена от banchev на Чет Апр 08, 2010 21:06; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

IGBT е както конструкция, така също и технология Exclamation
Преход C-E - няма.
Винаги взаиомодействието става с участието на базовата област и имаме два насрещно свързани прехода.

Но да не се отплесваме от темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Апр 08, 2010 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бих препоръчал MOSFETs , те имат предимства в почти всички приложения .... освен ако се гонят високи напрежение (над 800V ) комбинирани с големи токове . За сега IGBT все още нямат шанс да догонят MOS-овете по бързодействие например Idea .

IGBT обединяват (ужким) добрите свойства на MOS със Биполярната технология , имат приложение в силовата електроника , за сравнително нискочестотни устройства (рядко над 30-40 kHz) .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
banchev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Мар 2005
Мнения: 234
Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 15:29    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:


IGBT обединяват (ужким) добрите свойства на MOS със Биполярната технология ....


Моите скромни впечатления от мосфет тразнзисторите напълно подкрепят мнението на milmar. Като единствено преимущество виждам наистина възможноста да се използват в схеми с по-високи напрежения. Като предимство на мосфет транзисторите неможе да се пропусне и по-ниската цена, както и по-малкия пад на напрежние в отпушено състояние, което естествено води до по-малки загуби.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
termin_6
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 341
Местожителство: Райково

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 8:14    Заглавие: Отговорете с цитат

RC e прав.Признавам,че съм се заблудил.
IGBT e кострукция и в никакъв случай такъв транзистор,не може да се разглежда от позицията на биполярен.
Но уточнението,потвърдено от него,че С-Е не е преход,е важно.Това не е издребняване.
Ако на учениците,студентите,начинаещите и самоуките,не е обърнато достатъчно внимание по този въпрос,то поне форума да не поддържа тази заблуда.Това може да доведе до абсурдни твърдения и постове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 8:56    Заглавие: Отговорете с цитат

termin_6 написа:
....
Ако на учениците,студентите,начинаещите и самоуките,не е обърнато достатъчно внимание по този въпрос....


Shocked

Ами то ако на това не е обърнато внимание , на кое ...
Освен ако не са ученици в "дървото" или в "спортното" разбира се Wink

ПП : Колегата си е решил проблема вече и май му "превзехме" темата с наши си приказки ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals