Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ел.енергия от вятъра
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BatGeorgeone
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Мар 2005
Мнения: 13
Местожителство: North-East Bulgaria

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2005 9:32    Заглавие: Благодаря на всичи ! Отговорете с цитат

Много ми помагате с вашите отговори наистина и искам да добавя , че не се инатя за магнитен генератор просто това съм видял най-често из нета.

Мисля , че сте прави за динамата от автомобили има ги по презумция , не много скъпи Wink) и се знае , че работят и ще работят .

Проблема наистина за оборотите , така мисля аз поне , но някой по-горе предложи идеа за няколко генератора с редуктор или поскоро увеличител на оборотите.

Вчера бях на вилата ей хора казвам ви не ми трябва даже кула , на 2 метра височина вятъра е толкова силен , че мога мелница да задвижвам и е постоянен .

Днес ще потърся из Варна някакви динама от автомобили или друго МПС.

Татко ми каза , че в МЕТРО има инвертор 12/220 за 60 или 80 лв на 500 вата , не е много но пък става за лапа и за мобилен телефон.

Ще видим нека се опитам да намеря динама и ще говоря после...

Отново благодаря за съветите !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EL.6OK
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Май 2003
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2005 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте всички!
От доста време не бях поглеждал темата във форума,защото си мислех,че е забравена, но явно не е и много се радвам!
Казаха се много мнения ,но нека Ви кажа и аз едно.
Според мен избора дали да бъде динамо или генератор много зависи от предназначението! Например аз преди около година мислех да си направя такав гвнератор. Избрах да използвам динамо от много стар "Москвич" поради някоко причини.
Първо,защото исках да го използвам само за да ми грее един радиатор,през зимата с ниакаква течност вода или масло.
Трябваше да "пусна" дебели проводници до радиатора и след това тъничк кантал.
И второ,защото динамото произвежда ел.енергия дори и при по-ниски обороти,да не кажа ,че щом се варти прави ток:)
Деистително оборотите са много важни,а във вятърния генератор не са постоянни което е много лошо.
По-късно щте спомена нещо за редуктора и за перките,че сега нямам много време:(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BatGeorgeone
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Мар 2005
Мнения: 13
Местожителство: North-East Bulgaria

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 9:33    Заглавие: Хайде EL.6OK, очакваме твоето продължение с нетърпение Отговорете с цитат

Всякакви коментари мисля са добре дошли зашото именно така ще се роди истината Wink

Аз засега не мога да дам никакви практически отзвуци по причина проста
настинах на вилата , и то познайте от какво - ами вятъра, силен , много силен , за 20тина мин. докато чаках някой да ме качи на автостоп се простудих и сега стоя на топло в залата и чакам да се оправи времето за да започна да правя нещо на практика не само да си чеша езика Wink))

Съгласен съм ,че готово динамо е по-лесо решение но, но , ако не се опитва нищо нестандартно или по-трудно то не бихме прогресирали , аз не искам да преоткривам велосипеда но смятам , че по трудната победа носи повече удовлетворение а и е по-стойностна и като материално решение.

Например инвертора как да се доверя на МЕТРО или КОНРАД или който и да било да закупя инвертор от тях и ако ми изпуши лаптопа за над 3000 лв ще трябва да си сложа инвертора барабар с акумулаторите там където слънце не ме огрява , затова исках множество съвети , хора които са опитвали и ползват даден продукт и са го тествали във времето да ми дадат насоки.

Все пак главната мисия на форумите като този и на Интернет като цяло е да помагатна хората с информация или по точно нейното споделяне защото информаия има много но тя често е изкривена с комерсиална цел (всеки си хвали неговото магаре (продукт) а доколко е обективен и надежден като източник , бог знае).

Дори и GOOGLE вече взе да става все по-досаден с филтрирането на извадките и тяхното показване предимно по пазарен критерий, това е нормално пазаро явление но на мен ми се иска старата безплатна трапеза където имаше всичко за без пари Wink))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bad_boy_2
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Мар 2005
Мнения: 221
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

здравеите.интересувам се от устроиството чрез което енергията която се произвежда се вкарва в мрежата.някой ако има идея да ми пише
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BatGeorgeone
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Мар 2005
Мнения: 13
Местожителство: North-East Bulgaria

МнениеПуснато на: Съб Апр 02, 2005 8:31    Заглавие: ;-))) Отговорете с цитат

А става ли вместо да пише лично на теб да драска във форума да е малко по-обществено полезен и малко по-малко егоистичен Wink)

Мерси за позволението Wink))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EL.6OK
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Май 2003
Мнения: 20

МнениеПуснато на: Съб Апр 02, 2005 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Хей приятел (bad_boy_2) не е толкова просто да включиш генератора към мрежата!!! Да не искаш да ставаш електоцентрала:) Трябва синхронизация и още милион работи!!! НО ако разделиш "мрежата" на твоята къща от останалата ел.мрежа е нещо съвсем друго! Трябва ти така наречения "ум"шлтел,който с едно превключване изключва външната ел.мрежа и включва вътрешната ел.мрежа към генератора. Естествено на твоя отговорност за "здравето" на уредите включени вътре:)
Абе колеги,защо никой нищо не му казва на това момче:)? Знаете какво щте стане ако включи какавто и да е генератор кам мрежата!
Нали сме тук за да си помагаме!Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 02, 2005 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех как искам да живея там поне тока ще ми е без пари, защото инвертора не ми е проблема нито генератора (старите генератоти от автомовили са идеални), при проблема е че няма вятър Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 4:56    Заглавие: Отговорете с цитат

За лаптопа си вземи UPS така опасността да изгърми ще намалее-все пак никога не можеш да бъдеш сигурен в каквото и да било,най хубаво само си зареждай батериите му! Иначе и от енергото може да се получи фал-особено като си във вилна зона.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BatGeorgeone
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Мар 2005
Мнения: 13
Местожителство: North-East Bulgaria

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 9:09    Заглавие: UPS ... Отговорете с цитат

Здравейте на всички,

Много идеи много предложения, това е само похвално ...

Сега ще попитам някой има ли представа какви са характеристиките на някои динама от автомобили , нямам си идея кои са най-евтини най-лесно достъпни из моргите кои на какви обороти са най-ефективни колко и какъв ток генерират , а и ме гложди тревога как биха се справили с влагата при дъжд ?

Не знам също каква сума би била разумна цена за динамо втора ръка от някоя морга, а и тук може да има някой с по-добра идея , например динамо от голяма машина, камион, самолет , ракета или космически кораб Wink)

Там където живея не мисля , че съществува проблем с липсата на вятър или със силата му, Варна или въобще северо-източното черноморие, ураганен вятър 365/24/7 това е действителността, затова си мисля , че и динамо от КИРОВЕЦ или УРАЛ да намеря с малко по големи перки и редуктор , ще го вкарам в движение без проблем.

Скоро ще ви споделя и мислите си за редуктор който ще е безспорно необходим при готовите динама , но засега спирам, че жената ми мрънка на главата да и обърна внимание Wink)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно колело и ремък от пералня, за по-малки варианти ще са добър и прост редуктор според мене и като нагласиш колко да е опънат ремъка, няма да има загуби. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 5 от 17

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals